1962 - 1970: Oficiální soutěže

Školní věk nohejbalu. Nohejbalu se konečně dostává oficiálního uznání, které nastartovalo další rozvoj. Rodí se první meziměstské, později mezirepublikové kontakty. Vyvrcholením této etapy je pořádání Mistrovství ČSSR.

1962

Hraje se 1.ročník městského přeboru mužstev, ještě s názvem „Pražská nohejbalová soutěž mužstev“. Účastní se jej 64 družstev, rozdělených do tří tříd. V Příbrami je založena další komise nohejbalu OV ČSTV. První meziměstské utkání, ve Strakonicích vítězí Praha 11:3. Založeny turnaje osady Havran na Kocábě u Štěchovic a osady Šacung u Lensedel. V televizi běží dva přenosy z exhibičních utkání. 

1963

Vychází doplněná Pravidla nohejbalu a Hrací řád. V Praze hraje již 90 družstev. Další komise nohejbalu je ustavena při OV ČSTV v Náchodě, kde se začíná hrát dlouhodobý okresní přebor. 

1964

V Praze se před televizními kamerami hraje trojutkání Praha – Plzeň – Hronov. 

1966

Probíhá dotazníková akce po celé republice s účelem zjištění výskytu nohejbalu. Zprávy přišly z okresů Plzeň, Ostrava, Příbram, Náchod, Přerov, České Budějovice, Havlíčkův Brod, Rakovník, Jičín, Děčín, Hradec Králové, Liberec, Jablonec, Brno, Tábor, Frýdek – Místek, Strakonice, Ústí nad Labem, Nitra, Martin. V Českých Budějovicích a Liberci vznikají další komise nohejbalu. Meziměstské utkání Liberec – Náchod. 

1967

Dlouhodobé soutěže se hrají v Praze, na Českobudějovicku, Náchodsku a Liberecku. Kontakty českých a slovenských hráčů na turnajích v Praze Vršovicích a na Velké ceně Martina. Celostátní turnaj dorostu v Praze pod záštitou ÚV ČSM. 

1968

Pražská nohejbalová komise předává na ÚV ČSTV žádost o ustavení ústřední nohejbalové sekce. Dále zpracovává rozpis připravovaného Mistrovství ČSSR. Politické události v tomto roce však plány zmařily. 

1969

Mění se struktura ČSTV, která přechází na svazové uspořádání řízení sportů. Tím vznikají i nohejbalové svazy. Jsou ustaveny v Praze, Liberci a Chomutově. Založeno Mistrovství ČSR (zároveň ČSSR) mužů trojic, hraje se v Praze před televizními kamerami. 

1970

Ve smyslu organizačních zásad výstavby svazu byly okresní svazy nohejbalu ustaveny v Mladé Boleslavi, Náchodě, Českých Budějovicích, Kroměříži, Ústí nad Labem. Vychází první učební texty nohejbalu, zpracované Kovandou a Ptákem.