Aktualitypondělí, 23.01.2023

V Železném Brodě vládnul železnou nohou Hokr a spol.

Nový nohejbalový rok se rozběhl tak rychle, jako skončil a sérii zimních turnajů jede naplno. Nutno podotknout, že se opět těší veliké oblibě. Druhý lednový víkend zapsal již 9. ročník turnaj trojic v Železném Brodě. Další turnaje se budeme snažit včetně výsledků postupně doplňovat.


středa, 11.01.2023

Ferdinand Havlík

Rubrika Humans of Nohejbal v tichosti nezmizela, ani neumřela. Za její zatím nejdelší pauzou stojí hned několik faktorů. Nabitý uplynulý nohejbalový ročník totiž nezakončilo klasicky superfinále, ale prodloužilo jej listopadové Mistrovství světa. Navíc náš zpovídaný, kterému slovo předal Vítek Kopecký, je jeho přímým vrstevníkem. A jak jsem zmiňoval již v poslední předmluvě, vytvoření rozhovoru s touto generací je vždycky poněkud zdlouhavější. Nakonec se to však podařilo i s Ferdou a jeho vřelý hlas a milé vyprávění bude snad tím nejlepším startem do další etapy naší nohejbalové rubriky. Minimálně až do jarního startu soutěží.


středa, 14.12.2022

Králem ročníku podruhé Lukáš Rosenberk

V rámci turnaje Poslední smeč došlo ve druhém hracím dni ke korunovaci vládců ročníku. Překvapení se nekonala, žezla v jednotlivých anketních kategoriích převzala osvědčená a očekávaná jména.


pondělí, 12.12.2022

Poslední smeč padla

A to konkrétně z nohy modřického hráče Davida Višvadera. Ten tak ukončil v poměru 2:0 na sety finálové utkání proti čelákovické sestavě a tým z jižní Moravy tak mohl slavit obhajobu z posledního ročníku tohoto zimního halového turnaje, který proběhl v roce 2019, a nohejbalová sezóna roku 2022 se tím uzavřela. V rámci tradičního turnaje byla také tradičně, s výjimkou loňské covidové online sezony , vyhlášena anketa Nohejbalista roku v kategoriích žáci, dorostenci, ženy a muži.


úterý, 15.11.2022

Úžasná atmosféra, spoustu překvapení, strhující sportovní zážitky, žádné zlato

Kompletní informace po jednotlivých dnech najdete níže.


pátek, 04.11.2022

Korea sklidila v Brně sympatie

Málokterá národnost zaznamenala v poslední době v českém nohejbale takovou stopu, jako právě obyvatelé asijského kontinentu. Její kooperace s naším sportem v mnoha formách nám její některé zástupce od MS v Brně v roce 2016 představila velice vydatně. Ať už jako hráče, kteří se zúčastnili české ligové soutěže, nebo jako sparingy pro české týmy. Jejich nadšení a přistup strhnul českou nohejbalovou obec natolik, že turnaj v jokgu, korejském národním sportu podobném nohejbalu, který pořádal oddíl Čelákovic, byl zcela zaplněn. A také výjezdy českých výprav do Korei patřily k těm pravým, a po sportovní stránce maximálně efektivním zážitkům. Nyní se korejci vrací na místo činu. Na vrcholnou sportovní akci, kde si jako nováčci před 6 lety získali svou přízeň.


neděle, 16.10.2022

Taví se snad Stříbro v Pekle?

Tyto dva celky opanovaly republikový šampionát dorostenecké kategorie, který ve dnech 15. a 16. 10. proběhl ve valašské baště nohejbalu, Vsetíně. A to jak v disciplíně dvojic, tak i trojic. Druhý a třetí tým letošního ročníku BDL tak ukázaly, že své umístění v soutěži nezískaly náhodou. V sobotním kláním dvojic je na stupni vítězů doplnil mistr letošního ročníku z Modřic a v bitvách trojic si pro placku k radosti diváků dokráčelo domácí trio.


neděle, 16.10.2022

Švýcarská mise přinesla spokojenost na všech stranách

Švýcarská asociace FUTNET přišla s nabídkou společného soustředění s českým výběrem, a to v rámci přípravy na blížící se Mistrovství světa.


středa, 12.10.2022

Superfinále - výsledky, přenosy, fotky, články, rozhovory, sestřihy

Uplynulé Superfinále nám v průběhu celého nohejbalového dne vygenerovalo vítěze jednotlivých kategorií a tím i uzavřelo soutěžní ročník 2022. Zde vám nabízíme veškeré informace.


středa, 12.10.2022

V síni slávy to žije

Českému nohejbalovému svazu se díky prostorům nákupní Galerie Harfa podařilo získat unikátní prostor pro otevření Síně slávy Českého nohejbalu!