Aktualitypondělí, 29.11.2021

Mission completed - nová videa

Ve středu dopoledne se z ranveje ruzyňského letiště v Praze odlepilo letadlo, na jehož palubě jste mohli řadu známých tváří. Český nohejbalový reprezentační výběr se v den státního svátku vydal na dlouhou cestu přes Mnichov do Jižní Koreje vstříc čtrnáctidennímu exotickému dobrodružství. Hlavní cíl atraktivní mise? Dva turnaje v jokgu a propagace nohejbalu ve východoasijské zemi.


pondělí, 15.11.2021

Santoška, Modřice a zase Modřice.

Čtvrteční sváteční den byl zároveň i svátkem nohejbalu, neboť v Praze, v UNYP aréně na Podvinném mlýně, se po roční pauze konalo celodenní nohejbalové superfinále.


pondělí, 15.11.2021

Ladislav Ivanecký

Rozhovor se slovenským (bývalým) hráčem to nebyl zdaleka první. Přesto jej s těmi všemi předchozími rozhovory se zástupci nohejbalové obce našich východních bratrů něco pojilo. Byla to obrovská pokora, velice milý zájem a především slušnost. Laca jsem poprvé spatřil na archivních videích při obrovské řežbě ve finále dvojic v roce1994 v Košicích. A kromě toho, že z něj čišila obrovská bojovnost a zarputilost, říkal jsme si také, že ten člověk má ránu jak kůň. Rád bych věřil, že mu obě vlastnosti přetrvaly až do dnešních dní. Dlouholetý slovenský reprezentant, vášnivý nohejbalista, ale především pokorný a slušný člověk. Tady je...Laco Ivanecký!


pondělí, 01.11.2021

Svaz slaví

Nejkulatější výročí, kterého se většina z nás dožije. To je meta půlstoletí, tedy 50 let. A kdo je oslavencem? Přece Český nohejbalový svaz (*29.5. 1971)! Právě v rámci tohoto jubilea vám přineseme seriál celkem 50 článků, mapujících hlavní činnosti a prvky, které jej utvářely nebo dodnes utvářejí. První ohlédnutí přibližuje samotný vznik celorepublikového svazu.


neděle, 31.10.2021

Zpravodaj ČUS

Česká unie sportu přináší aktuální informace ze světa sportu


pondělí, 25.10.2021

Pohár ČNS mládeže

MNK Modřice ve spolupráci s Českým nohejbalovým svazem pořádá turnaje v rámci poháru


úterý, 05.10.2021

Jedno stříbro, dvě zlata!

8. - 10. října se ve španělském městě Burriana uskutečnilo Mistrovství světa žen. Naše reprezentantky vylepšily celkovou bilanci z posledního konaného MS ze slovenského Michlavce, a to o dvě přícky, v disciplíně jednotlivců. Gratulujeme!


úterý, 05.10.2021

Jiří Sobíšek

Štafeta nám putuje napříč celou nohejbalovou republikou a to mi dělá radost! Po velmi sdílném a otevřeném rozhovoru ze severních Čech jsme se přesunuli do těch jižních, za další, mě neznámou, nohejbalovou osobností. Jirka ve svém sofistikovaném vyprávění nezapře nynější povolání učitele. A rozhovor s ním mi opět rozšířil obzory. Byl prvním, a jestli mi něco neuniklo, tak i posledním, kdo vedl a hrál v profesionálním nohejbalovém oddíle. Rozumějme v tom smyslu, že hráči ve vojenské službě hráli výhradně nohejbal a byli za to finančně ohodnoceni. Tématu vojenských oddílů se mimochodem věnuje i nejaktuálnější článek v rámci výročí 50. let ČNS, do kterého Jirka rovněž přispěl. Byla to zlatá éra nohejbalu. A mě bavilo si o tom povídat. Srdcař Jiří Sobíšek.


pondělí, 20.09.2021

Splněno. Obhájeno!

Našim juniorům se podařilo to, co od nich celá nohejbalová veřejnost očekávala. Na MS juniorů v Rumunsku obhájili zlato ve všech třech disciplínách a vezou domů cenné trofeje. Na stříbrných příčkách za sebou nechali našeho východního soupeře ze Slovenska a bronzem se blýsklo překvapení turnaje - Irák, který se v disciplínách dvojic a trojic došel pro bronz. Mezi jednotlivci bronz získala Francie.


pondělí, 20.09.2021

Tituly do Vršovic a Českého Brodu

Nic překvapivého. Jen sestavy z okruhu favoritek dosáhly na cenné kovy na víkendovém 29. mistrovství České republiky dvojic a trojic žen v Českém Brodu. V sobotu si pro zlato dokráčel vršovický tandem Fojtíková, Kulhánková. Ve trojicích pak titul zůstal doma zásluhou formace Bálková, Möglichová, Chuchlová, Červenková. Ve finále zůstala dvakrát poražena sestava Santošky. Ženy tak mají všechna individuální mistrovství za sebou a čeká je vyvrcholení sezony v podobě říjnového superfinále. Rozhodnuto však zatím není ani o jeho aktérkách.