Aktualityčtvrtek, 26.05.2022

Kolumbijská MISE

Tohle slovo jsme si v devadesátých letech spojovali spíše s akčními hrdiny běhajícími po jungli či pralese. Doba se však posunula. A díky dobré práci komise pro propagaci a zahraniční rozvoj, se v nohejbalovém prostředí podařilo tomuto slovu přiřadit hrdiny nové. Ti běhají po hřišti a kopou do balonu.


úterý, 26.04.2022

UNIF Světový pohár klubů 2022

Městský nohejbalový klub, jako mistr extraligy družstev za rok 2021, nabídl světové nohejbalové asociaci UNIF, že v roce 2022 uspořádá v Městské hale Modřice světovou klubovou soutěž.


pátek, 22.04.2022

Akademické mistrovství ČR 2022 v nohejbalu trojic a dvojic

Česká asociace univerzitního sportu a Univerzita Pardubice pořádají dne 22.6.2022 MČR v nohejbalu


čtvrtek, 21.04.2022

Tréninková centra mládeže 2022

Český nohejbalový svaz podporuje rozvoj mládeže i v roce 2022


čtvrtek, 21.04.2022

Svaz slaví

Nejkulatější výročí, kterého se většina z nás dožije. To je meta půlstoletí, tedy 50 let. A kdo je oslavencem? Přece Český nohejbalový svaz (*29.5. 1971)! Právě v rámci tohoto jubilea vám přineseme seriál celkem 50 článků, mapujících hlavní činnosti a prvky, které jej utvářely nebo dodnes utvářejí. První ohlédnutí přibližuje samotný vznik celorepublikového svazu.


čtvrtek, 21.04.2022

Nový projekt je tady

Myšlenka zde byla již delší dobu. Ale až nyní se podařilo propojit ryze článkový Nohecmagazin.cz s Nohejbal.tv, kde se mohl divák potěšit zase obrazem. NOHECmagazín + Nohejbal.TV = Nohec.tv. A o co že jde?


sobota, 26.03.2022

Austin Cup 2022

Dne 26. 3. proběhla na tradičním vsetínském turnaji první ostrá prověrka oddílových týmů před začátkem sezony.


sobota, 26.03.2022

O ženské lize je rozhodnuto.

Schůze zástupců ligových klubů žen s členy VV a STK vyzněla kladně ku přání ženských ligových oddílů. Ty si přály zachovat klasický model - tedy minimálně šest hráček a maximálně 10 odehraných zápasů na utkání.


pondělí, 21.03.2022

Vít Kopecký

Předem se pravidelným čtenářům omlouvám za dlouhou odmlku mezi jednotlivými rozhovory. Ale dostat se k této starší generaci nohejbalistů a ještě s nimi (většinou telefonicky) udělat rozhovor, patří do kategorií složitějších, než mě na začátku napadlo. Na druhou stranu, když už k tomu dojde a vy slyšíte lidi jako je Vítek vyprávět a vyprávět, tak mě kromě těch příjemných pocitů z představ a vzpomínek na tu dobu napadají hned dvě otázky. Pamatuje si takhle dobře a s přehledem všechno, nebo alespoň jiná témata než je nohejbal? A byla ta doba směrem k nohejbalu opravdu tak krásně jednoduchá a prostá? Ze slov pár posledních zpovídaných, kteří patří zhruba do stejné generace, to vypadá, že ano. A po rozhovoru s Vítkem mám nutkání být o tom přesvědčen. Úspěšný trenér, pamětník, bývalý funkcionář a především pan hráč - Vít Kopecký.


čtvrtek, 20.01.2022

Jiří "Suky" Soukal

Nohejbal se postupem času tak proměnil, že když teď dělám rozhovor s někým, o kom jeho spoluhráči a kamarádi tvrdí, že patřil mezi nejlepší v republice, že měl kopací dar od boha a že jeho servis nikdo jiný neměl a dokázal ním udělat několik bodů v setu, rád bych se do této doby vrátil a viděl to vše na vlastní oči. Porovnat si tu krásu tří dopadů, nahazování na bloku, skákané háčky na úrovni, která v té dané nohejbalové éře byla ta nejvyšší. Štafeta nohejbalových osobností nás za jedním takovým hráčem a výrazným zástupcem své nohejbalové doby opět zavedla. Hezky se už nějaký ten měsíc pohybujeme ve vodách bývalých nohejbalových harcovníků, co vyrostli na osadách, kopali do míče v každé volné chvíli a dávali nohejbalu opravdu vše. A minimálně v dalším rozhovoru v nich ještě zůstaneme. Tohle je Jirka "Suky" Soukal. A komu předal štafetu?