Reprezentace - muži

Reprezentace 2023

Kalendář Akcí

DatumAkcePoznámky
18.03.2023Soustředění jokguModřice
15.07.2023 - 17.07.2023Estérel Futnet CupFrancie
2023-07Soustředění jokgu
25.08.2023 - 27.08.2023Mistroství světa v JokguJižní Korea
21.10.2023Soustředění mužů - dvojiceModřice
21.10.2023Soustředění mužů - trojiceModřice
12.11.2023Soustředění mužů - jednotlivciModřice

06.06.2024 Nominace na Esterel Futnet Cup


12.12.2023 - Závěrečná zpráva z mezinárodního turnaje jednotlivců Atlas Master Cup 2023

Turnaj singlistů se uskutečnil 9. - 10.12. v maďarském Hajduszoboszlo. Zúčastnilo se jej 12 hráčů. Čtyři Maďaři, dva Rumuni a šest českých reprezentantů.

Výprava vyrazila klubovým autem Modřic v pátek v poledne.

Nominace: Ondřej Fries, Jan Hanus, Jan Chalupa, Václav Pohl, Lukáš Tolar,a Ondřej Vít

Původně byl v nominaci David Višvader, který se ze zdravotních důvodů omluvil a tak místo něj byl nominován Ondřej Vít.

V sobotu se hrály zápasy ve skupinách. Duely probíhaly v tenisové hale na umělé trávě ve velmi chladném počasí. Teplota kolem deseti stupňů byla pro nohejbal naprosto nevhodná. Všichni čeští reprezentanti postoupili do nedělních vyřazovacích bojů.

Vyřazovací fáze se hrála v hale místního gymnázia a podmínky byly nesrovnatelně lepší než sobotní.

V neděli se ve čtvrtfinále vypořádal mistr světa Fodor se svým krajanem Siposem. Ve druhém čtvrtfinále přehrál Pohl Tolara, ve třetím Vít Chalupu, a čtvrté čtvrtfinále ovládl Fries, když zdolal zdravotně indisponovaného Hanuse. V semifinále nestačil Fries na Fodora a po velké bitvě porazil Pohl Ondřeje Víta. V duelu o třetí místo pak jasně dominoval Vít a získal bronz. Ve finále byl domácí šampion Fodor jasně lepším hráčem a zvítězil nad do té doby velmi dobře hrajícím Pohlem.

Ukazuje se, že pokud bude chtít český singlista konkurovat Adamu Fodorovi, bude se muset speciálně připravovat na tuhle disciplínu. Největším rozdílem ve hře oproti maďarskému singlistovi je fakt, že hrajeme daleko z větší dálky než on. Má vynikající příjem a útočí velmi blízko sítě. Ani jeden z hráčů jej nedokázal zatlačit svou hrou dál od sítě a to rozhodlo všechny duely s ním.

Jinak bych hráče za předvedené výkony pochválil. Zvládli sobotní „ledový“ den a v neděli se všichni ve vzájemných duelech snažili o co nejlepší výkon. Zranění limitovalo Hanuse.

Výprava se vrátila do Modřic v neděli ve 21:00.

V Modřicích dne 12.12.2023, Petr Gulda

12. 11. 2023 - Soustředění mužů jednotlivci

Hráči: Jan Chalupa (Sportovní klub START PRAHA), Lukáš Tolar (SK Liapor Karlovy Vary), Jan Hanus a David Višvader (MNK mobilprovás Modřice), Václav Pohl a Ondřej Fries (Tělocvičná jednota SOKOL Holice)

Trenér: Petr Gulda

Asistent trenéra: Jan Vanke

Komentář k reprezentačnímu soustředění od P. Guldy:

Hráči absolvovali dvě dvouhodinové tréninkové jednotky v jejichž rámci odehráli dva turnaje každý s každým na jeden set. Všichni nominovaní hráči by měli odcestovat na singlový turnaj v Maďarsku druhý víkend v prosinci. Forma hráčů byla  různorodá, vzhledem k tomu, že někteří jsou už v klidovém období a někteří absolvovali juniorské MS. S předvedenou hrou jsem však byl spokojen. 

Při odpoledním tréninku po dvou setech odstoupil kvůli bolestem holenní kosti David Višvader a v posledním setu si přivodil výron kotníku Jan Hanus.


21. 10. 2023 - Soustředění mužů trojice (sloučení soustředění s termínem dvojic)

Hráči: Milan Kučera a Jakub Chadim (TJ AVIA Čakovice), David Višvader, Lukáš Rosenberk, Jakub Pospíšil, Michael Svoboda a Jan Hanus (MNK mobilprovás Modřice), Filip Hokr (SK Liapor Karlovy Vary), Jan Chalupa (Sportovní klub START PRAHA), Vojtěch Holas (TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice) a Daniel Bílý (NK AUSTIN Vsetín)

Omluveni: Jakub Chadim,  Jan Chalupa, Vojtěch Holas

Trenér: Petr Gulda

Asistent trenéra: Jan Vanke


21. 10. 2023 - Soustředění mužů dvojice 

Hráči: Milan Kučera, Jakub Chadim a Zdeněk Kalous (TJ AVIA Čakovice), Jan Chalupa (Sportovní klub START PRAHA), David Višvader (MNK mobilprovás Modřice) a Lukáš Tolar (SK Liapor Karlovy Vary)

Omluveni: Jakub Chadim, Zdeněk Kalous a Jan Chalupa

Trenér: Petr Gulda

Asistent trenéra: Jan Vanke

Komentář k reprezentačnímu soustředění od P. Guldy

V sobotu v 10:00 byla dvouhodinová tréninková

jednotka věnována hře dvojic. Zúčastnilo se osm hráčů (bez Pospíšila). Všichni hráči se zapojili a i když občas byla na některých vidět větší herní pauza a nezvyk hry na jeden dopad a krátké hřiště, nechybělo velké nasazení a snaha. Trénink byl zakončen dvěma sety trojic.

Následoval oběd a polední pauza, ve které jsme spolu s asistentem Janem Vanke měli k hráčům krátký proslov co se týká taktiky hry dvojic a trojic a také jsme na hráče apelovali, aby se jednodopadovému nohejbalu v klubech věnovali.

Odpoledne ve 14:00 se připojil Jakub Pospíšil a proběhl zhruba hodinu a půl dlouhý trénink věnovaný hře trojic. Hráči se protočili v různých sestavách. V 15:30 byl trénink ukončen.

Na závěr proběhlo krátké zhodnocení soustředění.


25. 04. 2023 Finální nominace na Mistroství světa v Jokgu

Hráči: Jiří Kalous, Zdeněk Kalous, Jakub Chadim, David Višvader, Lukáš Rosenberk a Ondřej Vít

Vedoucí: Martin Flekač

Trenér: Martin Spilka


01. 04. 2023 Finální nominace na Estérel Futnet Cup

Hráči: Milan Kučera, Vojtěch Holas, Lukáš Rosenberk a Jakub Pospíšil

Vedoucí: Jan Vanke

Trenér: Petr Gulda

FotogalerieZDE


18. 03. 2023 Soustředění jokgu v Modřicích

Komise reprezentace a zahraničních vztahů (KRZ) uspořádá toto soustředění v rámci plánu činnosti pro rok 2023 a přípravy na MS v jokgu v Jižní Koreji. Na toto soustředění byl KRZ vybráni níže uvedení hráči: 

Zdeněk Kalous, Jiří Kalous, Tomáš Chadim a Jakub Chadim (TJ Avia Čakovice) Lukáš Rosenberk, Michael Svoboda, David Višvader a Jan Hanus (MNK Modřice) Daniel Bílý a Tomáš Andris (NK Climax Vsetín) Lukáš Tolar (SK Liapor Karlovy Vary) Ondřej Vít (SKN Žatec)

Hráči absolvovali dvě tréninkové jednotky a dva meetingy. Nominaci pěti hráčů určí M. Spilka ve spolupráci s prezidentem korejské asociace jokgu, panem KI HONG do konce dubna. 

Fotogalerie: ZDE

Video: ZDE


Reprezentační kalendář 2022

S předpokladem konání Mistrovství světa mužů v listopadu 2022 :

DatumAkcePoznámky
15.-19.7.2022Turnaj Estérel Cup Francietrojice
27.-28.8.2022Soustředění Modřicekrátké dvojice
14.-16.10.2022Společné soustředění Fribourg, Švýcarsko
21.-23.10.2022Soustředění Modřice
28.-30.10.2022Soustředění Nymburk
4.-6.11.2022Mistrovství světa Praha

Širší nominace reprezentace 2022 a konečná nominace na MS 2022

JménoKlubNominace na MS
Jakub PospíšilMNK ModřiceANO

Lukáš RosenberkMNK ModřiceANO

Jan HanusMNK ModřiceNE

Pavel KopMNK ModřiceANO

Ondřej VítSKN ŽatecANO

Jan VankeSK LIAPOR Karlovy VaryANO

Jiří KalousTJ AVIA ČakoviceANO

Zdeněk KalousTJ AVIA ČakoviceNE

Jakub ChadimTJ AVIA ČakoviceNE
Milan KučeraTJ PlazyANO

Michal KolenskýTJ Spartak ČelákoviceANO

Vojtěch HolasTJ Spartak ČelákoviceNE

Soustředění REPRE mužů před MS v Nymburku 28.-30.10.2022 - nominovaní hráči Jakub Pospíšil, Lukáš Rosenberk a Pavel Kop (všichni MNK Modřice), Milan Kučera (TJ Plazy), Jiří a Zdeněk Kalousovi (oba TJ AVIA Čakovice), Michal Kolenský (TJ Spartak Čelákovice), Ondřej Vít (SKN Žatec), Jan Vanke (SK LIAPOR Karlovy Vary). Trenér Petr Gulda, manažer Jiří Šmejkal, kustod Vlastimil Pabián a masér Petr Lukáš.

Trenér REPRE mužů Petr Gulda oznámil konečnou nominaci na MS mužů v Praze 4.-6.11.2022 - viz tabulka výše.

Soustředění REPRE mužů před MS v Modřicích 21.-.23.10.2022 : nominovaní hráči Jakub Pospíšil, Pavel Kop, Lukáš Rosenberk a Jan Hanus (všichni MNK Modřice), Milan Kučera (TJ Plazy), Jiří a Zdeněk Kalous (oba TJ AVIA Čakovice), Michal Kolenský a Vojtěch Holas (oba TJ Spartak Čelákovice), Ondřej Vít (SKN Žatec a Jan Vanke (SK LIAPOR Karlovy Vary). Trenér Petr Gulda, manažer Jiří Šmejkal, kustod Vlastimil Pabián. Součástí soustředění bude příprava fotodokumentace k MS při využití sponzorského sport.materiálu - oblečení ALEA a boty BOTAS.

Fotogalerie

Nabídka Švýcarské asociace FUTNET - společné soustředění (sparing pro švýcarskou reprezentaci před MS) ve dnech 14.-16.10.2022 ve Fribourgu, Švýcarsko. Ubytování v hotelu IBIS BUGET ve Fribourgu, ubytování (se snídaní) i stravování (oběd v sobotu, večeře v pátek a v sobotu) hradí Švýcarská asociace. Program : v sobotu 9:00-11:00 společný trénink a modelová utkání, 15:00-18:00 přátelské utkání Švýcarsko - ČR (model bude ještě dohodnutý na místě). Odjezd zapůjčeným 9-místným mikrobusem ve 4 hod. v pátek 14.10. z Nymburku (Petr Lukáš a ubytovaní hráči D.Bílý a D.Višváder), v Praze nástup J.Šmejkala, v Plzni nástup hráčů F.Hokr a K.Hron, v Německu se připojí V.Pabián. Předpokládaný příjezd do Fribourgu v 16-17 hod. Návrat po snídani v neděli 16.10. Po konzultaci s trenérem REPRE mužů byli osloveni hráči širšího kádru David Višváder, David Majštiník, Daniel Bílý a Filip Hokr, se kterými trenér nepočítá na nadcházející soustředění REPRE před MS. Důvodem je, aby si hráči nominovaní na soustředění v Modřicích a Nymburku před MS odpočinuli, protože 8.10. se hraje Superfinále s předpokládanou účastí hráčů se kterými se počítá na soustředění před MS. Po omluvě z nominace D.Majštiníka (pracovní důvody) byl dodatečně nominován Karel Hron.

Soustředění Modřice 27.-28.8.2022 - po MČR dvojic, účast : Lukáš Rosenberk, Jakub Chadim, Pavel Kop, Zdeněk Kalous, Milan Kučera, Jiří Kalous, trenér Petr Gulda.

Fotogalerie  Video

Estérel Cup Francie 2022

Časový plán  Pozvánka  Video  Fotogalerie

Nominace : Jan Vanke, Ondřej Vít, Jakub Pospíšil, Lukáš Rosenberk, trenér Petr Gulda, masér Petr Lukáš

Reprezentační kalendář 2021

Mistrovství světa mužů bylo opět přesunuto. Z důvodu pandemie rozhodl UNIF o přesunutí MS na další rok - začátek listopadu 2022.

Datum

Akce

Odkaz

16.-19.7.2021

Estérel Futnet Cup, Saint Raphael, Francie

info

19.-21.11.2021

Soustředění Modřice

Širší nominace reprezentace 2021 

Jméno

Klub

Jakub Pospíšil

Městský nohejbalový klub Modřice

Lukáš Rosenberk

Městský nohejbalový klub Modřice

Ondřej Vít

SK NOHEJBAL Žatec

Jan Vanke

SK Liapor WITTE Karlovy Vary

Zdeněk Kalous

TJ AVIA Čakovice

Jiří Kalous

TJ AVIA Čakovice

Milan Kučera

TJ AVIA Čakovice

Michal Kolenský

TJ Spartak Čelákovice

Vojtěch Holas

TJ Spartak Čelákovice

Pavel Kop

TJ Sokol Holice

David Majštiník

NK Vsetín

Realizační tým :

Petr Gulda, trenér

Jiří Šmejkal, předseda Komise reprezentace

Vlastimil Pabián, hospodář a kustod

Petr Lukáš, masér a kustod

Soustředění reprezentace mužů :

Modřice 19.-21.11.2021. Účast hráčů : Jan Vanke (SK LIAPOR Karlovy Vary), Jakub Pospíšil, Pavel Kop, Lukáš Rosenberk (MNK Modřice), Milan Kučera, Jiří Kalous (TJ AVIA Čakovice, Vojtěch Holas, Michal Kolenský (TJ Spartak Čelákovice), Ondřej Vít (SKN Žatec), David Majštiník (NK CLIMAX Vsetín). Trenér Petr Gulda. Vedoucí Vlastimil Pabián

Fotogalerie  Video

Mezinárodní turnaj Saint Raphael, Francie :

Časový plán  Pozvánka

Nominace : Jan Vanke, kapitán, Ondřej Vít, Michal Kolenský, Jakub Pospíšil, Lukáš Rosenberk, trenér Petr Gulda

Další informace zde


Reprezentační kalendář 2020

Datum

Akce

Místo konání

13.-15.11.2020

Soustředění reprezentace

Modřice

Širší nominace reprezentace 2020

Jméno

Klub

Jakub Pospíšil

Městský nohejbalový klub Modřice

Lukáš Rosenberk

Městský nohejbalový klub Modřice

Ondřej Vít

SKN Žatec

Jan Vanke

SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary

Jiří Kalous

TJ AVIA Čakovice

Zdeněk Kalous

TJ AVIA Čakovice

Milan Kučera

TJ AVIA Čakovice

Pavel Kop

TJ Sokol Holice

Michal Kolenský

TJ Spartak Čelákovice

Vojtěch Holas

TJ Spartak Čelákovice

Jan Chalupa

NK CLIMAX Vsetín

Jiří Doubrava

Městský nohejbalový klub Modřice

Realizační tým

Petr Gulda - trenér národního týmu mužů

Jiří Šmejkal - předseda Komise reprezentace

Vlastimil Pabián - vedoucí družstva

Petr Lukáš - masér

Odkaz ze záznamu z Mistrovství světa v Kluži na ČT SPORT

Češi jedou do Rumunské Kluže na utkání v rámci NATIONS CUPu

Ve výpravě, která odjíždí ve čtvrtek 30.8.2018 večer, je 5 hráčů - Jiří Doubrava, Jakub Mrákava, Ondra a Petr Vítové a Jan Sýkora. Nominovaný Tomáš Cibulka na poslední chvíli onemocněl a nemůže se zúčastnit. Trenéra REPRE mužů Petra Guldu (střet s utkáním extraligy) zastupuje na této akci Jiří Šmejkal. Dále je ve výpravě vedoucí družstva V.Pabián a prezident ČNS a UNIF Kamil Kleník. Dlouhá cesta přes 900 km, jedno utkání sestávající z 5-ti dílčích zápasů (2 singly, 2 dvojice, 1 trojice) a cesta zpět.

Výsledky :
1.singl : ROM-CZE (Petr Vít) 2:1, celkem 1:0. 1.dvojice ROM-CZE (Doubrava,Mrákava) 2:1 celkem 2:0 trojice ROM-CZE (Doubrava, Sýkora, Ondra Vít) 0:2, celkem 2:1 2.dvojice : ROM-CZE (Mrákava, Petr Vít/Ondra Vít) 2:1, celkem 3:1 2.singl : ROM-CZE (Ondra Vít) 2:1 

Celkem NATIONS CUP Rumunsko-Česká republika 3:2

Zde odkaz na webovou stránku pořadatele

Odkaz na fotogalerii z této akce

Češi ovládli turnaj na francouzském pobřeží

Odkaz na článek v Nohecmagazínu

Fotogalerie soustředění REPRE mužů 1.-3.12.2017 v Nymburku

Švýcarsko 13.-15.října 2017

Na pozvání Švýcarské asociace SAFT k 30.výročí založení národní nohejbalové federace odjela malá výprava reprezentace mužů a žen do švýcarského města Saint Maurice (cca 60 km za Lausanne). Kolem 950 km trvala cesta tam autobusem společnosti "Jiří Šmejkal - autodoprava" z Nymburka více než 14,5 hodiny (i v Německu a ve Švýcarsku mají svoji D1). Ve výpravě byli nakonec pro 3.utkání semifinále extraligy a 2.utkání baráže (nemohli odcestovat Petr Gulda s Petrem Jahodou a možná jiní hráči), jako repre mužů Jan Vanke (K.Vary), Ondřej Vít (Žatec), Jakub Mrákava a Pavel Kop (Holice). Za ženy se zájezdu zúčastnily naděje ženské reprezentace Veronika Tymichová (Č.Brod), Aneta Fojtíková (Vršovice), Denisa Štenglová a Zuzana Tomšová (Břve). Kaučem obou reprezentačních výběrů byl Jiří Šmejkal, vedoucím výpravy Vlastimil Pabián.

Ve velmi pěkné hale a na švýcarské poměry před slušnou návštěvou (cca 100 diváků vybaveno hlasitými tleskačkami) se nejdříve odehrál společný dopolední trénink a po obědě sehrály ženy svůj přátelský zápas proti repre Švýcarska - výsledek 4:0 úplně nekoresponduje se skutečným srovnáním sil, ale pro naši reprezentaci ukazuje naději v už připravované generační obměně ženské reprezentace. Singla za nás hrála Aneta Fojtíková a s velkým přehledem vyhrála nad novou nadějí švýcarského týmu. Ve dvojici se střídaly Veronika, Denisa a Aneta, v obou trojicích postupně hrály všechny naše "hvězdičky".

Stejně jako u žen, muži defilovali slavnostním nástupem s představením aktérů a s hymnami obou zemí. V úvodní i v závěrečné trojici hráli postupně všichni hráči národního týmu, samozřejmě pod taktovkou nahrávače Ondry Víta. V singlu nastoupil náš mistr světa Ondra Vít proti Gillesu Grandjeanovi se kterým úspěšně sehrál utkání v semifinále MS 2016. Ve Švýcarsku za bouřlivé podpory domácích diváků Ondra nakonec prohrál 1:2 na sety. Ani ve dvojicích to nebyla procházka, vítězství ale především holické duo uhrálo v těsných stavech ve dvou setech. 

Náročný zájezd, když především dlouhá cesta tam i zpět bez možnosti nějakého odpočinku nebo i prohlídky zajímavých míst města Saint Maurice - bohužel je to jiné město než bylo předem avizováno, místo St.Moritz jako alpské horské středisko to bylo městečko na druhé straně Alp, ale hlavně o 200 km dál od našich hranic. Přesto dobrá parta, starostlivost našich hostitelů a výsledky nám to vše vynahradilo. Švýcarská asociace nám hradila plný pobyt v místě setkání, náš svaz hradil samozřejmě vlastní dopravu.

Fotografie a krátká videa zde na odkaze.

Fotogalerie

Další fotografie


Související dokumenty