Nohejbalová bitva - Čechy vs. Morava

Nohejbalová bitva bude jakožto součást Podzimního nohejbalohraní 2017 doprovodnou akcí MS žen a juniorů v Nymburce. Bude se během sobotního odpoledne prolínat s programem MS a nabídne souboj výběrů nejlepších hráčů Čech a Moravy. Jednotlivé výběry včetně trenérů vzejdou z hlasování fanoušků. To bude od července do října probíhat na sociální síti Facebook. Výběry se utkají v singlech, dvojicích a trojicích a hrát se bude podle pravidel ČNS.


Termín

18. listopadu 2017

Místo konání

Sportovní centrum Nymburk

Sportovní 1801/2
288 02 Nymburk (mapy.cz)

Divácká kapacita: 1 200 diváků

Podrobnosti

O tom, které hráče mohou trenéři jednotlivých výběrů (Čechy x Morava) do svého týmu nominovat, rozhoduje buď geografická poloha oddílu, nebo zařazení oddílu v rámci dlouhodobých soutěží ČNS.

Během hlasování fanoušci nevybírají hráče na konkrétní post ani do konkrétních zápasů (nehlasují zvlášť pro smečaře, singlistu apod.), ale volí dle svého libovolného uvážení. Je na trenérovi, aby následně výběr vhodně poskládal do co nejsilnější podoby a případně využil svoji nominační divokou kartu pro doplnění týmu.

Jak bude výběr hráčů probíhat?

  1. Komise reprezentace na úvod nominuje pro hlasování fanoušků 3 trenéry z Čech a 3 z Moravy. Dva trenéři (jeden na každé straně) s nejvyšším počtem hlasů po skončení 1. hlasovacího bloku nominují každý 20 hráčů, ze kterých budou fanoušci eliminačním způsobem dále volit jednotlivé týmy.
  2. Volba hráčů bude probíhat eliminačním způsobem v dalších třech samostatných hlasovacích blocích. Po ukončení hlasování v rámci každého jednotlivého hlasovacího bloku bude vždy 5 hráčů s nejnižším počtem hlasů na každé straně z hlasování vyřazeno. Zbývající hráči postupují do dalšího hlasovacího bloku. Takto postupně z hlasování vzejdou dva týmy o 5 vybraných hráčích (postupně dojde ke zúžení nominace z 20 na 15, z 15 na 10 a z 10 na 5 hráčů). Každý tým bude mít tedy celkem 6 hráčů. 6. hráče vybere jako divokou kartu přímo trenér.
  3. Ke slavnostnímu vyhlášení finálních sestav dojde během říjnového Superfinále nohejbalové Extraligy.

Hlasovací platforma – Facebook
Hlasovat bude možné prostřednictvím anket na sociální síti Facebook na stránce události Nymburské nohejbalohraní 2017. Hlasovat bude možné vždy pro více hráčů najednou. Hlasování proběhne ve čtyřech oddělených hlasovacích blocích. V prvním bloku budou fanoušci vybírat trenéry jednotlivých výběrů a na základě jejich širší nominace 20 hráčů pak budou vybírat v následných třech hlasovacích blocích eliminačním způsobem finální výběr pěti hráčů. 

Z důvodu technického omezení anket na platformě Facebook na maximálně 10 hlasovacích položek pro jednu anketu bude širší výběr 20 a 15 hráčů pro každý tým rozdělen do dvou dílčích anket přičemž se pro určení celkového pořadí posuzují vždy počty hlasů v rámci obou anket současně. Průběžné výsledky budou pro přehlednost pravidelně shrnovány grafikou sdílenou na online kanálech ČNS.

Jak můžu hlasovat?

  1. Na Facebookovské stránce události akce klikněte na tlačítko Zúčastním se, aby Vám neunikla žádná novinka z průběhu hlasování.
  2. V anketách kliknutím označte hráče/trenéra, kterému chcete dát svůj hlas. Hlasovat můžete pro libovolný počet hráčů a ve všech právě probíhajících anketách.
  3. Nezapomeňte hlasovat pro své favority v každém jednotlivém hlasovacím bloku. Hlasy se totiž před každým novým hlasovacím blokem vynulují. Celkem budou čtyři hlasovací bloky (1x trenéři, 3x hráči).

Časový harmonogram hlasovacích bloků

1. blok – volba trenérů (26. 7. – 23. 8. 2017)

2. blok – eliminace výběru hráčů z 20 na 15 (28. 8. – 14. 9. 2017)

3. blok – eliminace výběru hráčů z 15 na 10 (18. 9. – 4. 10. 2017)

4. blok – eliminace výběru hráčů z 10 na 5 (9. 10. – 29. 10. 2017)

Nominovaní trenéři:

Čechy: Jiří Dvořák (K.Vary), Miroslav Fritz (Čakovice), Richard Makara (Šacung) – zvítězil Miroslav Fritz

Morava: Petr Gulda (Modřice), Patrik Perun (Vsetín), Petr Bubniak (Holubice) – zvítězil Patrik Perun

Nominovaní hráči:

Čechy (Trenér Miroslav Fritz - Čakovice): Milan Kučera, Ondřej Cibulka, Daniel Fík (všichni Čakovice), Martin Spilka, Radek Šafr, Ján Kilík (všichni Čelákovice), Jan Sýkora, Martin Janík, Marek Vedral (všichni Český Brod), Jan Vanke, Jakub Medek, Matěj Medek (všichni Karlovy Vary), František Kalas, Libor Chytra, Jiří Doubrava (všichni Šacung), Ondřej Matějka, Zdeněk Musil (oba České Budějovice), Ondřej Vít (Žatec), Vilém Ungermann (Start Praha), Pavel Kop (Holice)

Morava (trenér Patrik Perun - Vsetín): Jakub Pospíšil, Martin Müller, Lukáš Rosenberk, Radek Pelikán, Petr Topinka, Jan Pavelka, Filip Halva (všichni Modřice), Jan Chalupa, Petr Gargulák, Michal Plachý, Ján Brutovský, Ladislav Stupák, Lumír Gebel, Rudolf Vichtora, Silven Galus, Miroslav Tomek, Tomáš Andris (všichni Vsetín), Jakub Klaudy (Prostějov), Ondřej Miklík (Přerov), Petr Zemánek (Ivanovice)

  

Vstupenky

Více informací ke vstupenkám naleznete zde.

Předběžný harmonogram Nohejbalové bitvy

Hrát se bude v sobotu 18. 11. 2017 odpoledne a program Nohejbalové bitvy se bude prolínat s programem MS. Časy jsou pouze orientační.

12:00   Slavnostní zahájení MS

13:00   2x semifinále žen (MS) – singl
            2x semifinále U21 (MS) – singl

14:40   Čechy vs. Morava – singl

15:10   2x semifinále žen (MS) – dvojice
            2x semifinále U21 (MS) – dvojice

16:50   Čechy vs. Morava – dvojice

17:20   2x semifinále žen (MS) – trojice
            2x semifinále U21 (MS) – trojice

19:00   Čechy vs. Morava – trojice

Máte k hlasování nějaké dotazy? Napište nám na m.ton@nohejbal.org nebo na Facebooku Českého nohejbalu a my Váš dotaz rádi zodpovíme. 

Výsledky

utkánívýsledekskóre
Čechy vs. Morava – singl0:2(9:10, 9:10)
Čechy vs. Morava – dvojice0:2(7:10, 5:10)
Čechy vs. Morava – trojice0:2((6:10, 6:10)

Celkovým vítězem Nohejbalové bitvy je tým Moravy.