Takový byl rok 2018

Spousta tradičních i netradičních turnajů, zápasy skvělých týmů, extraliga nejvyšší úrovně a samozřejmě trojnásobný zlatý český triumf na Mistrovství světa v Kluži. Nohejbalová sezóna 2018 přinesla spoustu nezapomenutelných okamžiků. Ohlédněte se s námi za letošní sezónou a připomeňte si, co všechno se událo.

Začátek roku

Zatímco zahájení sezóny před sebou mělo ještě pár měsíců, Čakovice a Český Brod se pustily do přípravy ve vlastním stylu a utkaly se v rámci ČakoBrodských válek v hokejovém turnaji, ze kterého jako vítězové odbruslily Čakovice.

I Čelákovice se vrhly nejen na přípravy na sezónu, ale postupně čím dál více rozjížděli svoji korejskou misi a projekt, jehož vyústění mělo teprve přijít. Počkejte si na červenec :)

Únor otevřel 11. ročník Memoriálu Pavla Holíka v Přerově, který s přehledem ovládly Modřice. Nejkratší měsíc v roce ale rozhodně neznamenal méně nohejbalu. Nabídl třeba turnaj dvojic v Jindřichově Hradci nebo napínavý souboj v singlu ve Zbečníku. A ženy se předvedly v rámci Zimního poháru.

Nová sezóna i nový projekt.

Březen za kamna vlezem v nohejbalu neplatí. Jarní konference ČNS 4. 3. byla předzvěstí, že sezóna se už blíží. A blížil se i nový projekt, který jsme spustili 19. 3. Humans of nohejbal, ve kterém vyzpovídáváme známé i méně známé tváře české nohejbalové scény. Pamatujete si, kdo byl prvním? Nápověda zní, že někdo z modřického týmu, který vyhrál mezinárodní turnaj trojic Austin Cupu ve Vsetíně. A to nejlepší nakonec měsíce! 30. 3. odstartovala extraligová sezóna, která byla letos od prvního kola našlapaná.

Víkendy natřískané extraligovými zápasy, suverénní Modřice, dobře rozjeté Čelákovice a proměnlivé výkony Karlových Varů stejně jako aprílové počasí. Takový byl začátek extraligové sezóny. A co ještě přinesl duben? 3 další zajímavé díly Humans of nohejbal. Dá se až skoro říci, českou svatou tojici: Vilém Ungermann, Jan Hošek, Miroslav Fritz.

Květnová extraliga byla plná zvratů. V 6. kole Vsetín ukončil vítěznou sérii Čelákovic a dosud neporažené Modřice se musely smířit jen s remízou. V polovině první části měly slibně vykročeno Čelákovice, ale do konce extraligy se karty ještě pěkně zamíchaly. No ale rozhodně se nehrál jen velký nohejbal. Na žákovském turnaji v Praze se v půlce května předvedli malí talentovaní nohejbalisté. A o kom jste si mohli přečíst v květnu v seriálu Humans of nohejbal? Mrkněte se na oba dva.

Našlapaný červen

První červnový víkend patřil Mistrovství ČR dorostu 2018 v Českém Brodě (dvojice, trojice), kde exceloval domácí tým Českého Brodu. A hned následující víkend přivítal znovu Český Brod tentokrát Mistrovství ČR mladších žáků 2018. Nehrálo se jen ale doma, ale i v zahraničí. Z Francie z turnaje Futnet Stars si odvezl pohár tým ve složení Pavel Kop, Lukáš Rosenberk, Ondřej Vít a Jan Vanke, kterému patřil i 7. díl Humans od nohejbal. Konec června pak přinesl další mistrovství ČR, tentokrát 48. ročník mistrovství dvojic mužů.

Prázdniny ve znamení nohejbalu

Prázdninová pauza extraligy neznamenala ale pauzu nohejbalovou. Hned v polovině července 14. 7. se uskutečnil nabitý I. mezinárodní turnaj Jokghu. A ostatně každý víkend to žilo nohejbalem někde jinde. V malebných osadách, odkud nohejbal původně pochází, i na dalších místech, kde se setkali hráči nejen z Čech a Moravy. Jako byl i 22. mezinárodní turnaj Valach Open ve Vsetíně. Vrcholem letní sezóny pak bylo jubilejní 50. mistrovství České republiky trojic můžu, ze kterého si pohár odvezly Čakovice.

Prázdniny skončily. A extraliga se znovu přihlásila ke slovu. Modřice si suverénně vybojovaly jako první místo v semifinále a o týden později se k nim připojil Vsetín. Nakonec i velké superfinále patřilo jim. A pohár po velké a dramatické bitvě obhájil Vsetín. Ženský nohejbal čekala proti minulým ročníkům změna a až poslední možný balon rozhodl o tom, že královnami se letos staly Vršovice.

Zlaté české nožičky

A jen co skončila extraliga, bylo tu Mistrovství světa 2018 v Kluži, kde naši předvedli skvostný výkon, který jim zaslouženě přinesl 3 zlaté medaile, na které se bude ještě dlouho vzpomínat.

Vydařenou sezónu 2018 zakončila již tradiční Poslední smeč a vyhlášení Nohejbalisty roku 2018, kterou letos odvládli univerzálové – Rosenberk, Fojtíková, Z. Kalous, Tolar.