Martin Muller

Kdo vlastně jsou?


Některé známe díky jejich umu na hřišti, někteří si naši pozornost vysloužili díky sympatickému vystupování mimo něj, o některých víme, že rádi kopnou zlomenou pod sebe, obstřelí blok, nebo nedají obraně šanci šlajzovanou patou, a o některých nevíme nic. 
Co dělají, čím se živí, jaký seriál si rádi před spaním pustí a jestli je pro ně vepřo knedlo zelo „prasárna za odměnu”, nebo dají přednost špagetám s kečupem? I proto zde máme projekt Humans of nohejbal, který by vám měl naše nohejbalisty více představit.  Budeme rádi za tipy a návrhy, o kom byste se rádi něco dozvěděli, a nebráníme se ani konkrétním otázkám. Ty však projdou redakční cenzurou. Jistě chápete :-)

Zdaleka se nemusí jednat jen o hráče známé, reprezentanty či hráče z nejvyšších soutěži. A vlastně ani ne o hráče. Humans of nohejbal je kdokoliv, kdo našemu sportu nějak pomáhá a je do něj jakkoliv zapojen. Návrhy si rádi přečteme na FB Český nohejbal. Děkujeme ;-)

Začátek by však měl být ve velkém stylu. A proto je prvním osloveným hráč věrný svému rodnému kraji, ve kterém se pravidelně umisťuje na předních příčkách sportovních anket, kde začínal s extraligovým působením v NK Vyškov a kde i nadále dojíždí deptat své soupeře do týmu nedalekých Modřic.  Zároveň je nám velikou ctí mu poblahopřát k narození prvního potomka a můžeme jen doufat v ty správné geny :)

Martine, jako vášnivý sportovec a člověk neustále v pohybu, co říkáš na počínání našich olympioniků na proběhlé zimní olympiádě v Pchjongjangu?

Pochopitelně jsem olympijské hry sledoval a nenechal si tuto akci ujít, a to především naše hokejisty a jejich cestu turnajem. Věřil jsem, že medaile bude. Nakonec to bohužel nevyšlo. Ale to, co jsem sledoval ještě víc, byl biatlon, to je pro mě srdeční záležitost. S manželkou pravidelně sledujeme SP, tak jsme si tuhle disciplínu užili. Sáblíkovou a Ledeckou netřeba zmiňovat. Ale nad čím mi zůstává rozum stát, jsou paralympijské hry. Ti sportovci jsou jedním slovem famózní, s jakým handicapem se dokáží poprat.  

Být profesionálním hasičem je prací plnou dobrodružství. Je ale nějaký zážitek z výjezdu (vhodný pro všechny věkové kategorie ;)), který ti utkvěl nejvíc v paměti? 

Je to opravdu dobrodružství a jsou výjezdy, na který člověk moc vzpomínat nechce, a právě ty se mu do paměti vryjí nejvíce. K tomuto bych asi řekl jen to, že to člověk musí ventilovat, a mně se to právě díky sportu daří. Možná právě proto mám tolik aktivit :)


Za chvíli propukne nová sezóna. Máš někoho, kdo je tvým oblíbeným soupeřem v rámci extraligových utkání? 

Je pravda, že soutěž už je za dveřmi a celkem se těším. Těch hráčů je celkem dost, proti kterým hraji rád. Pro mě je asi nejprestižnější hrát proti Honzovi Vankemu, Jiřímu Doubravovi, tyto zápasy bývají často velice vyrovnané. Ale musím zmínit i samotné kluby, a to především v Čelákovicích a ve Vsetíně. Tam je to vždy vyhrocené a diváci dělají skvělou kulisu, a to mám na tomto sportu moc rád.   


Nabitá ligová sezóna je plná skvělých turnajů, který je ale ten, co u tebe vede a nenecháš si ho (téměř) nikdy ujít? 

Mezi moje nejoblíbenější turnaje patří určitě Austin Cup. Velice kvalitně obsazen a po organizační stránce perfektně zajištěný turnaj. Tím dalším je Poslední smeč na Pankráci. V létě větším turnajům moc nedávám, spíš si užívám volna, popřípadě objedu nějaké turnaje u nás na Vyškovsku.

Martine děkujeme za tvůj čas a odpovědi.

A kdo bude příště?