Santoška, Modřice a zase Modřice.

Čtvrteční sváteční den byl zároveň i svátkem nohejbalu, neboť v Praze, v UNYP aréně na Podvinném mlýně, se po roční pauze konalo celodenní nohejbalové superfinále.

Nohejbalový den odstartovaly před velice slušnou diváckou kulisou, která stále bobtnala, ženské týmy Českého Brodu a Santošky. Ta si nakonec po dlouhé, krásné a dramatické bitvě v úplné koncovce zápasu, tak, jak se na Superfinále sluší a patří, z bitvy odnesla svůj první titul pro vítěze družstev 1. ženské ligy. Díky bitvě do posledního zápasu dvojic se zápas značně protáhl a proto se šli dorostenci rozkopávat se zpožděním v časovém harmonogramu. Kompaktnější Modřice se překvapivě prosadily i proti sestávám Radomyšelského tahouna Hokra, na kterém měl tým z jihu Čech hru postavenou. Až za stavu 3:0 na zápasy a v singlu 1:0 na sety pro Modřice, výše uvedený zavelel k velikému obratu. A ten zastavila až poslední rozhodující dvojice, ve které si lépe vedli modřičtí a zaslouženě se tak radují z titulu vítěze družstev Botas dorostenecké ligy. Díky vyrovnané bitvě i v tomto zápase se nepodařilo nahnat čas, o který přetáhlo ženské utkání svůj časový harmonogram. A tak do mužského finále, které mělo svůj čas pevně stanovené kvůli přenosu ČT, nastupovali hráči "jen" po 10 minutovém předzápasovém rozkopání, místo regulérních 20 minut. A že je superfinále jen o jediném zápase a momentální formě, ukázalo celkem přesvědčivě. Zkušené Modřice hrající s klidem a zdravou motivací pustili svého soka z Čakovic k bodům pouze v druhé dvojici a singlu. Dravým mladíkům došel v útočné fázi střelný prach a scházela jim pohoda a přirozenost, se kterou v základní části svou chytře kombinovanou hrou ničili protivníky. Titul je zpátky v Modřicích a nohejbalový soutěžní kruh roku 2021 se uzavřel.

TJ SLAVOJ Český Brod - DTJ Santoška 4:5

Tělovýchovná jednota Radomyšl - MNK mobilprovás Modřice A 3:4

MNK mobilprovás Modřice - TJ AVIA Čakovice 5:2

Podrobnější informace k jednotlivým utkáním a rozhovory vám v rámci Nohecmagazin.cz připravíme v následujících dnech.