Začátek soutěže - vyjádření STK

Vážení sportovní přátelé,


od tohoto víkendu měl být na základě Termínového kalendáře 2021 (TK) a Rozpisu dlouhodobých soutěží  2021 ( oboje dostupné zde: https://www.nohejbal.org/text/64-souteze-dlouhodobe ) zahájen letošní soutěžní ročník a již nyní je jasné, že podle původních předpokladů soutěže zahájeny bohužel nebudou. 

Jak jsme Vás již informovali před přihláškami, v rámci posledních dvou stran Rozpisu dlouhodobých soutěží  je připraveno několik variant, které se budou odvíjet od termínu ukončení restriktivních opatření. Jakmile nám bude znám termín potenciálního uvolnění opatření na sportovištích, ihned připravíme úpravu TK. Jako nejpravděpodobnější optimistická varianta se nyní jeví možnost odehrání soutěží při uvolnění opatření v období mezi 24.4.-29.5.2021, kterážto by znamenala, že se všechny dlouhodobé soutěže odehrají systémem základní části bez odvet a následné play-off se sestupy a postupy.

Vše bude samozřejmě záviset na aktuální hygienicko-epidemiologické situaci a také na tom, jak vláda nastaví podmínky pro sportování na venkovních i vnitřních sportovištích (např. nařízené PCR či antigenní testy všech účastníků). V současné době nemáme žádné bližší informace a vycházíme z veřejně dostupných zdrojů.

Doufejme tedy, že pro letošní ročník dostaneme ještě šanci odehrát alespoň zkrácenou formu dlouhodobých soutěží. Pokud se tak nestane, ČNS operativně připraví další možné scénáře.

S přáním pevného zdraví a pohodových velikonočních svátků!

Sportovně - technická komise (STK)