Extraligová semifinále startují! Přenosy + Dohráno. Příšovice do 1. ligy

Po dlouhé pauze půjdou do boje semifinalisti ze základní části nejvyšší mužské soutěže. Jak si poradí s rozehranými soupeři? V první lize vypukne finálový boj o extraligu a v lize druhé se jde do finálové odvety. Dorostenci se rvou v semifinálových soubojích a celkově je toho nohejbalu tak nějak pořád dost. A to je přece dobře, ne? :)


I přes svou mohutnou figuru jeho herní styl nikdy nebyl stylem tradičních těžkotonážníků. Naopak kromě tvrdých úderů mu není cizí ani technika a slušná pohyblivost, což ostatně dokazuje jeho několik republikových medailí z disciplíny jednotlivců. Nezpochybnitelné herní kvality PAVLA KOPA, dnes opory ambiciózního prvoligového týmu z Holic, vynesly do reprezentačního družstva, kde donedávna byl stabilní oporou. Jenže v loňském roce přišlo vážné zranění a s nohejbalem byl na docela dlouhou dobu konec. To už však pár měsíců neplatí a holický bombarďák znovu na kurtech rozesmutňuje soupeře. Redakce jej oslovila k natipování prvních utkání semifinálových sérií play-off extraligy mužů.
Extraliga
Rozpis zápasů a výsledky Play off

Jak Vsetín tak Modřice zvládly čtvrtfinálová uskalí play-off extraligy mužů. O stupeň výše je čekaly těžší váhy - dva nejlepší celky základní části. Z nich uspěl v prvním semifinálovém střetnutí jen jeden, Čakovice. Poměrně v poklidu na domácí půdě skolily mistra posledních dvou sezón a znovu potvrdily, že desetiletí čekání na mistrovskou korunovaci může letos doznat konce. Ve druhé semifinálové sérii posílené Modřice také potvrdily, že letos míří vysoko.


TJ Avia Čakovice "A" x NK CLIMAX Vsetín "A"

DOHRÁNO

Vsetín jako dvojnásobný mistr nechal v předchozích utkáních zapomenout na rozpačité vystoupení v jarní části. Není pochyb  o tom, že spolu s Modřicemi by patřil k favoritům finále, hraného v hale. Tam to Vsetínským kope dobře. Na venkovních hřištích už to taková jistota není, zvláště proti Čakovicím, kterým velká hřiště sedí. Navíc letošní vzájemná bilance 12:2 na dílčí zápasy byla jasným vzkazem do řad mistra. Předúvod duelu, ve kterém domácí nastoupili s celkem 11(!) hráči, obstarala dešťová přeháňka, poté se šlo na věc. První dva debly byly bojem o každý balon a také skončily rozdílem jediného míče třetí sady. V tom prvním J. Kalous, J. Chadim a alternující Pachman podlehli Brutovskému a Stupákovi. Ve druhém Z. Kalous, Kučera a střídající T. Chadim vyhráli s Plachým a Chalupou. Ve trojkách Kučera, J. Chadim a J. Kalous přehráli Brutovského, Plachého, Garguláka a naskočivšího Kurku, poté Souček, Z. Kalous a Pachman těsně udolali Chalupu, Majštiníka a Vichtoru. Dvoubodový trhák domácí nabudil a Z. Kalous v singlu proti Stupákovi ještě vedení navýšil. První mečbol ale ještě hosté odvrátili prostřednictvím Chalupovy odvetné trojky, která si vyšlápla na Kučerovo trio (vedené O. Cibulkou). Druhý už ale domácí uklohnili, když Součkova trojice otočila nepříznivě se vyvíjející zápas proti Brutovského formaci (už se Stupákem).SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary "A" x MNK SILNICE GROUP Modřice "A"

DOHRÁNO

I ve druhé sérii zazlobil déšť a utkání se tak o něco protáhlo. Tady hledat favorita bylo obtížné. Posílené Modřice nebo Vary, které dvakrát v základní části se svým rivalem zatočily? Oba týmy vystačily s osmičkou hráčů a pravou nohou do utkání vstoupil domácí debl Vanke a D. Putíka, který porazil Doubravu, Müllera a naskočivšího Hanuse. První vyhrání z kapsy vyhání - to platilo i zde. Srovnání stavu přišlo od hostujícího deblu v podání Pospíšila s Rosenberkem, kterým vzdorovali J. Medek, Kokštein a střídající Bíbr. Obě trojice dopadly pro hosty, ale byly to zajímavé tříseťáky. V prvním Vanke, D. Putík, M. Medek a střídající J. Putík podlehli Doubravovi, Hanusovi a Topinkovi a to byl jeden z rozhodujících okamžiků dne. Třetí zápasový bod hostí připojilo Pospíšilovo komando s Müllerem a Rosenberkem, v roli poražených byli J. Medek, Bíbr, Kokštein a alternující Hron. Posledně jmenovaný si spravil chuť v singlu, kde v dalším třísetovém zápasu udolal Hanuse. Domácí nelenili a díky výhře Vankeho odvetné trojky nad Pospíšilovou vrátili utkání na začátek. J. Medkovo trio ale na výkon svých spoluhráčů nenavázalo a Doubravova trojka tak slavila podruhé. Hosté byli výhře blíže a Pospíšil s Rosenberkem roli proti Vankemu s D. Putíkem a střídajícím J. Putíkem zvládli dobře.

Celý článek ZDE
1. liga

Rozpis zápasů a výsledky Play off a Play out
2. liga

Rozpis zápasů a výsledky Play off

Nohejbalový pánbůh existuje. Přesvědčili se o tom hráči Příšovic. Před rokem ovládli druhou ligu, ovšem v cestě výš jim zabránila (nakonec neuskutečněná) reorganizace soutěží. Museli tedy celou strastiplnou plavbu druholigovými vodami absolvovat letos znovu. A opět úspěšně. O víkendu zdolali poslední, zato nejtěžší překážku v podobě finálového soka ze Vsetína. V sobotu nejprve na Valašsku podlehli, aby v nedělní epické bitvě na domácím kurtu vyválčili v závěrečném zápase kýžený triumf. Tentokrát už bez trpké příchuti. Příšovice jsou prvoligové, Vsetín B čeká čeká baráž proti nedalekému Přerovu.

Celý článek ZDE

Fotogalerie


BDL

Rozpis zápasů a výsledek Play off

Před rokem přebírali vsetínští dorostenci v Aréně Sparty na pražském Podvinném mlýně bronzové medaile a superfinále Botas dorostenecké ligy mohli sledovat jen z hlediště. Letos už budou jeho protagonisty. Ve zlatém hřebu soutěže totiž vyzvou úřadujícího mistra z Českého Brodu. Valaši zlikvidovali v odvetném semifinálovém duelu ve Zbečníku tříbodový náskok soupeře a nejtěsnějším výsledkem si zajistili postup. Ani obhájce prvenství neměl s Radomyšlí úplně lehkou práci. Jeho lídr Kalous v sobotu čtyřmi body „popravil“ v mužské extralize Vsetín, ovšem o den později musel v úvodu dorosteneckého klání s Jihočechy spolknout dvě porážky. Nakonec ale favorit protivníka zlomil a může se těšit na vyvrcholení Botasky. Radomyšl a Zbečník se utkají 13. října o bronz.

Celý článek ZDE