5. kolo - DOHRÁNO

Na státní svátek a uprostřed týdne. Takto netradičně proběhne 5. kolo ligových soutěží, které zapíše jen tři utkání, nebo Start Praha s Benešovem mají předehráno.

Dobrých mladých hráčů je jako šafránu a mít v kádru juniorského mistra světa určitě není k zahození. Po působení v dorostenecké lize, třetí a druhé nejvyšší soutěži mužů se 20letý JAN HANUS posunul v kariéře dále. Letos patří do základního kádru modřického extraligového vicemistra a užívá si hru ve všech třech disciplínách. Přizvali jsme jej k natipování výsledků tří utkání prvomájového 5. kola nejvyšší mužské soutěže.

Extraliga - Rozpis zápasů a výsledky 5. kola

SKN Žatec x TJ Avia Čakovice "A"

DOHRÁNO

Vzhledem k současnému rozpoložení obou týmů neměl být export dvou bodů pro Pražany neřešitelným oříškem, právě naopak. Čakovická kombinační moderna zatím prokazuje svou účinnost a Žatečtí (chyběl jim Dráždil) byli rádi, že o jediný míč uhráli alespoň jediný set. Domácí demolici odstartovali za hosty Kučera s T. Chadimem, kteří zdolali P. Víta s Kovaříkem. Druhý deblový bod obstarali J. Kalous s J. Chadimem po výhře nad Jůzkem a O. Vítem. Poté domácí urvali první set trojkového souboje Pinkra, O. Víta a Zlatohlávka proti Součkovi, Z. Kalousovi a Fíkovi. Hosté ale ve dvou dalších sadách ztratili jen pět míčů a došli pro výhru. Druhá trojka v podání P. Víta, Jůzka a Kovaříka na Kučeru, J. Kalouse a T. Chadima neměla nárok. Ani střední pasáž domácí nepotěšila. Pinkr a Zlatohlávek uhráli ve vložence jen devět balonů s Součkem a Pachmanem. Vyrovnaný byl naopak souboj singlistů, kde O. Vít v koncovkách podlehl Z. Kalousovi a utkání tak skončilo zpěvem kanára.

SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary "A" x NK CLIMAX Vsetín "A"

DOHRÁNO

Varští zatím nehrají vůbec špatně a netají se vysokými cíli. Ty pochopitelně má i úřadující mistr ze Vsetína, jenže zdá se, že si vybírá time-out. Do Varů dorazil v hodně neúplném složení bez slovenského tria Brutovský, Stupák, Belko a Vichtory, domácí postrádali jen J. Medka. Utkání přineslo zajímavé momenty, včetně úspěšného startu hostujícího trenéra P. Peruna. Do stavu 4:4 to byla šachová partie, kde na úder jednoho týmu přišla odveta druhého. Do bojů jako první vkročil debl Vankeho s D. Putíkem, kteří pohodově složili "předhozený" debl Kurky s Tomkem. V tom druhém Kokštein a Bíbr padli ve zkráceném setu s Chalupou a Plachým. Bodová dělba následovala i ve trojkách. Vanke, Hron a M. Medek po boji udolali Kurku, Plachého a Tomka, po otočeném průběhu prohráli J. a D. Putíkové a Bíbr s Chalupou, Majštiníkem a Gargulákem. V nepárové části se po výhře nad J. Putíkem, hronem a alternujícím M. Medkem radovali hostující P. Perun s Majštiníkem. Skóre rovnal Hron, kterému v singlu Plachý nekladl očekávaný odpor. Obě odvetné trojky byly bojovné a rozhodovaly se ve zkráceném setu. Ta Vankeho byla úspěšná i podruhé, tentokrát přetlačila Chalupovu formaci. Putíkovo trio naopak podlehlo Kurkově sestavě. Za stavu 4:4 se vše rozhodovalo v odvetách deblů. Vanke s D. Putíkem také ve třetím setu porazili Chalupu a Plachého, což bylo klíčové. Zkušení Kokštein s Bíbrem už si souboj s Kurkou a Tomkem ohlídali.

TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice "A" x MNK SILNICE GROUP Modřice "A"

DOHRÁNO

Souboje Čelákovic s Modřicemi bývají nervózní a nejen proto i zajímavé. Oba týmy pomýšlí na přímou cestu do semifinále a vzájemný souboj mohl napovědět o ambicích. Utkání mělo houpačkový průběh s dobrým koncem pro hosty. Ti už od začátku vystrkovali růžky, jako první to byl debl našeho tipujícího experta pro 5. kolo Hanuse, který s Rosenberkem přehráli J. Kaděru s Kolenským. Domácí kontrovali třísetovou výhrou Kilíka s Flekačem nad Pospíšilem a Müllerem. Byli to znovu hosté, kteří udeřili a po trojkách šli do trháku. Matkulčík, Müller a Rosenberk posledním možným balonem rozesmutnili trojku Kilíka, Kolenského a Holase, poté Pospíšil, Hanus a Topinka totálně rozebrali formaci Spilky, Flekače, Šafra a střídajícího J. Kaděry. Domácí se ovšem nenechali vykolejit a ve střední části s hosty provedli krátký proces. Spilka a Holas ve třetím deblu proškolili Matkulčíka s Burianem a v zápase jednotlivců Kolenský nedal čuchnout Hanusovi. Byla to však domácí labutí píseň, protože hosté ten den ve trojkách kralovali. Pospíšilovo trio neztratilo ani set, tentokrát v odvetě proti Kilíkově sestavě. O jediný míč třetího setu byla lepší i Matkulčíkova formace, které podlehla Spilkova trojice. Třetí set rozhodoval i poslední zápas dne, ve kterém J. Kaděra s Kolenským prohráli s Pospíšilem a Müllerem.

Fotogalerie

Kompletní reportáž ELM utkání ZDE

1. liga - Rozpis zápasů a výsledky 5. kola

První liga nabírá obrátky. Všechny týmy mají za sebou první ze dvou vložených svátečních středečních kol. A jak vypadalo? Český Brod se pomalu dostává do herní pohody. Na prvního máje se o tom přesvědčili v Holicích, jež bez opět bez Mrákavy neměly proti loňskému extraligistovi moc šancí. Souboj dosud neporažených týmů ovládla Zruč, která zlomila rezervu Čakovic. V klání dvou moravských týmů mezi Přerovem a béčkem Modřic byli o kousek lepší Hanáci. Bitva mezi Českými Budějovicemi a Prostějovem vítěze neměla.

Holice x Český Brod

Kompletní reportáž utkání 1. ligy ZDE

2. liga muži

Po vysoké porážce v Horažďovicích se karlovarská rezerva rychle oklepala. V kompletní sestavě se všemi hvězdami nedávné minulosti rozdrtila na své půdě loňského finalistu druhé ligy z Hradecka. Také Chabařovice vstávají po bídném začátku z popela jako bájný Fénix a jejich vítězství v Zaječově má pro ně cenu zlata. Na východě potvrdily Příšovice, že si už slabší okamžik vybraly a vyplenily domácí stánek vsetínské rezervy, kterou tím přitlačily na poslední místo tabulky.

"A" - Rozpis zápasů a výsledky 5. kola

"B" - Rozpis zápasů a výsledky 5. kola

BOTAS Dorostenecká liga

Výhra vedoucí Radomyšle v jihočeském duelu s Dynamem České Budějovice. To je asi jediný předpokládaný výsledek pátého kola západní skupiny Botas dorostenecké ligy. Překvapila Zruč, která dlouho dotírala na Šacung, aby nakonec odešla s nejtěsnější porážkou. A největší senzací je triumf Karlových Varů v Čelákovicích, na které má lví podíl čtyřbodový Tolar. Na východě Vsetín pokračoval v tradici a nadělil Přerovu čtvrtého kanára v pátém utkání. V derby východních Čech si Zbečník dojel pro důležité dva body do Holic. A utkali se i oba loňští superfinalisté. Český Brod dorazil na modřickou půdu v plné sestavě a splnil úlohu favorita, byť domácí dvakrát vedli.