Sezóna 2019 - 1. kolo - DOHRÁNO

Sezóna odstartovala a my pro vás máme kompletní přehled 1. kola. Včetně naší novinky - DOHRÁNO

Před začátkem sezóny proběhla kromě naší minisérie krátkých videí o přípravách jednotlivých týmů také anketa s vybranými hráči jednotlivých extraligových oddílů.

Tu si můžete celou přečíst na stránkách Nohecmagazínu.

Právo na tip letošního 1. kola dostal člen nováčka v extraligových řadách Startu Praha, jinak však ostřílený bomber David "Bejk" Tůma. Jeho tip si můžete přečíst ZDE.

Extraliga - rozpis zápasů a výsledky prvního kola

TJ Avia Čakovice "A" x TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice "A"

DOHRÁNO

Právě toto utkání asi nejvíce ze všech nemělo jasného favorita. Oba týmy jsou mj. známé tím, že doma mají velké výkyvy na začátcích utkání. Do tohoto schéma mohlo zapadnout i zahajovací utkání letošního ročníku, hrané v sobotním dopoledni. J. Kalous a J. Chadim prohráli úvodní debl proti J. Kaděrovi s Kolenským, stejně to dopadlo i v případě Kučery s T. Chadimem versus Kilík a Flekač. Domácí se probrali zavčas a vyhráli oba trojkové zápasy.  Kučera, J. Kalous a J. Chadim ve třetí sadě udolali Spilku, Flekače, Šafra a střídajícího Bareše. Poté Souček, Z. Kalous a Fík pohodově zlomili odpor Kilíka, Kolenského a Holase. Třetí zářez pak přidali v nepárovém deblu Souček s Pachmanem, kterým podlehli Spilka a Holas. V bojovném singlu Z. Kalous v koncovce zkráceného setu prohrál s Kolenským. Hosté tak znovu byli nahoře a po následné výhře Kilíkovy trojice v odvetě proti Kučerově triu posledním možným míčem se zdálo, že bez bodů neodjedou. Jenže naděje zmizela záhy, Kilíkovo trio totiž bylo také posledním, které poznalo výhru v setu. Pak už to šlo rychle. Součkova trojka (s alternujícím Pachmanem) zdolala Spilkovu formaci, ve dvojkách J. Kalous, J. Chadim a střídající Z. Kalous museli proti Kilíkovi s Flekačem bojovat jen jeden set a velmi podobné to bylo i v souboji Kučery s T. Chadimem a J. Kaděry, Kolenského a naskočivšího Bareše.

SKN Žatec x MNK SILNICE GROUP Modřice "A"

DOHRÁNO

Oba týmy letos oslabily. Žatci chybí zejména dvojice Západočechů Štolka a Stehlík, kterou musí nahrazovat veteráni. Modřicím chybí Kop a Pelikán a navíc doma zůstal další ze zkušených - Müller, ale nasadily posilu Matkulčíka i mladíky. I tady se šlo do haly a v ní Žatečtí umí leckdy soupeře prohnat. A také dlouho vicemistra loňské sezóny proháněli, do stavu 3:3 nebylo o vítězi jasno. Osvědčené duo bratří Vítů zdolalo Matkulčíka a Hanuse až po těžké bitvě, ta se odhrála i ve druhé dvojce, kde veteráni Pinkr (52 let!) s Dráždilem (48) trápili do třetího setu Pospíšila s Rosenberkem. A Pinkr se přece jen dílčí výhry dočkal, když spolu s O. Vítem a Zlatohlávkem poměrně nekomplikovaně zdolali ve trojici Matkulčíka, Hanuse a Rosenberka. Komplikace nepřipustila stav rovnající hostující trojka Pospíšila, Buriana a Topinky, těm podlehli Jůzek, P. Vít a Kovařík. Domácí vzhlíželi s nadějemi do střední nepárové pasáže, ale nakonec z toho byl jedn dílčí bodík. Ne však ze singlu, ale z třetího deblu, ve kterém Jůzek a Kovařík po zpackaném prvním setu obrátili průběh zápasu s Halvou a Burianem. Vyrovnaný singový mač dvou mistrů světa O. Víta a Hanuse dospěl k třísetové výhře toho juniorského. Oba týmy tak byly na nule a byla to hostující Pospíšilova trojka, která jako první přeřadila na vyšší herní level. Pinkrova trojice už druhé překvapení nepřinesla. Ani P. Vítova trojka (i s alternujícím Dráždilem - neměla proti Matkulčíkově formaci) se střídajícím Halvou - nárok. Poslední dvojka dne přinesla hodně zajímavý průběh. V prvním setu kralovali hostující Pospíšil a Rosenberk, ve druhém naopak s nimi (a střídajícím Halvou) zametli bratři Vítové. Až poslední možný míč třetí sady po zahozeném domácím mečbolu rozhodl o výhře hostů dílčí i celkové.

SK Šacung Benešov 1947 x SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary "A"

DOHRÁNO

Jediný míč chyběl Šacungu, aby si z domácího utkání odnesli alespoň bod. Dobře připravený soupeř z Karlových Varů, semifinalista loňské soutěže, však potvrdil roli mírného favorita a do lázeňského města si odvezl díky nejtěsnější výhře oba body. Šacung s nováčky Černotou a Tůmou a v loňské sezóně pauzírujícími veterány Makarou a Řehákem, Vary s nováčkem J. Putíkem, to byl přehled nových tváří. Byli to hosté, kteří ovládli první polovinu utkání. Domácí debl Doubravy, Truce a střídajícího Kalase podlehl Bíbrovi s J. Medkem, stejně se vedlo Nepodalovi, Sehrigovi a alternujícímu Flaksovi proti Vankemu s D. Putíkem. Začátek zápasu nevyšel ani první trojici s Doubravou, Flaksem a Sehrigem, ale nakonec po obratu J. Medka, Hrona a Bíbra přetlačili. Ve druhé trojici Makara, Truc a Řehák nestačili na výkon Venkeho, D. Putíka a M. Medka. Šlo se do nepárové části, kde Makara s Řehákem v deblu jen chvíli ladili mušku a proti Kokšteinovi, J. Putíkovi a střídajícímu Hronovi dovedli zápas ve třetí sadě k výhře. V singlu Černota neměl na hostujícího Hrona nárok. Stav 2:4 nevěštil pro domácí nic dobrého, ale ti se dokázali zvednout a po trojkových odvetách srovnat. V souboji prvních trojic Doubravova posledním možným míčem rozesmutnila Vankeho formaci, poté Nepodalovo trio také ve třetím setu přehrálo J. Medkovu sestavu. A začínalo se znovu. První a třetí set na devítkách, to byl deblový souboj Doubravy s Trucem a střídajícím Kalasem proti Vankemu s D. Putíkem. Obě koncovky ale vyšly hostům, kteří tak měli bod jistý. Ten druhý přišel záhy, když Nepodal, Sehrig a naskočivší Flaks nenašli recept na Bíbra s J. Medkem.

Fotografie z utkání ZDE.

SK Start Praha x NK CLIMAX Vsetín "A"

DOHRÁNO

O nepříjemném osudu nováčků se přesvědčují družstva hned v prvním kole, kde na ně čeká úřadující mistr. Tuto zkušenost má za sebou pražský Start ve své premiérové sezóně mezi elitou. Do nedělního utkání, hraného v hale, nastoupil v kompletním složení. To Vsetín doma ponechal Stupáka a letošní posilu Belka, ale i přesto v Praze nezaváhal. O své převaze upozornil svého soupeře už v úvodu. Ungermann s M. Kaděrou podlehli v prvním deblu Chalupovi s M. Tomkem, ve druhém pak Klabík s Kaplanem na Brutovského s Plachým neměli nárok. Trojky skončily bodovou dělbou. Nejprve M. Kaděra, Klabík, Bálek a střídající Kaplan padli ve třetím setu s Chalupou, Kurkou, Gargulákem a alternujícím M. Tomkem. Domácí odkanárovávali vyhranou trojkou hrajícího trenéra Sachla, Ungermanna a Marečka proti Brutovskému, Plachému a junioru Bílému. Domácí se poté ukázali ve vložence, kde Tůma, Sachl a střídající Bálek udolali ve zkrácené sadě Kurku a Bílého. V singlu se Tůma přesvědčil o kvalitách extraligových singlistů, když na Plachého uhrál jen osm míčů. Hosté šli nahoru znovu o tři po úspěšně složeném reparátu Brutovského tria, které se vůbec nepáralo s M. Kaděrovou formací (se střídajícím Tůmou). Bojovní domácí, z nichž řada nejvyšší soutěž okusila poprvé, ale karty ještě nesložili, i v této části dokázali jednu z trojek urvat pro sebe. Byla to Sachlova sestava, která tentokrát pokořila Chalupovu trojici. Z odvetných deblů došlo jen na ten první. V něm M. Kaděra, Ungermann a alternující Mareček trápili Brutovského s Plachým, ale hosté koncovky setů zvládli a zajistili tak pro mistra první dva body do tabulky.

1. liga - Rozpis zápasů a výsledky prvního kola

První liga se rozjela. Letos opět naostro - jeden tým zamíří mezi elitu, jeden si vytáhne černého Petra a půjde o soutěž níž. Úvodní kolo nabídlo dvě antuková klání a dva souboje pod střechou. Venku se hrálo v Prostějově, kde domácí poměrně snadno skolili před solidní diváckou návštěvou Holice, a také v  Čakovicích, odkud si porážku odvezl Přerov. Český Brod otočil střetnutí v Českých Budějovicích a byl jediným týmem, který si přivezl body ze hřiště soupeře. Ve zbylém střetnutí totiž posílená Zruč přejela ve své hale modřickou rezervu.

Kompletní reportáž ZDE.

2. liga muži

Nakonec jen 13 týmů poměří své síly v právě zahájeném ročníku druhé ligy mužů. Z původní čtrnáctky vypadly na poslední chvíli odhlášené Holubice. Dvě vysoké výhry nových týmů a remíza loňských účastníků play-off. Taková je bilance úvodního kola západní skupiny. Českobudějovické Legendy smetly na své antuce Zaječov a dokonce kanára si odvezly Chabařovice z Horažďovic. Hradecko se doma rozešlo smírně s béčkem Karlových Varů. Na východě vzplála velká bitva ve Žďáru, kam si pro nejtěsnější porážku přijela rezerva Vsetína. V posledním klání si pak Zbečník pohlídal bodový přísun z půdy dalšího nováčka z Kroměříže.

"A" - Rozpis zápasů a výsledky prvního kola

"B" - Rozpis zápasů a výsledky prvního kola

BOTAS Dorostenecká liga

S oběma loňskými finalisty v jedné skupině, bez Žďáru nad Sázavou, zato s nováčkem ze Zruče-Sence odstartoval letošní ročník Botas dorostenecké ligy. Stejně jako loni se přihlásilo 12 družstev a stejný zůstal i hrací systém. Při pohledu na soupisky jednotlivých týmů to vypadá, že východní skupina bude našlapanější. Ale vše odhalí až play-off. Každopádně první kolo přineslo hned čtyři napínavé duely, které skončily nejtěsnějším rozdílem. To je nejlepší pozvánka k tomu, přijít se na "Botasku" podívat.