Superfinále a vládci letošní sezóny

Letošní nohejbalový ročník má své vítěze a Superfinále dostálo svého názvu! Hned u dvou kategorií rozhodoval o vítězi poslední možný zápas. U žen dokonce poslední možný míč! Nyní nás čeká MČR jednotlivců mužů, které bude propojeno s ligovým seminářem. Pak už bude celá situace ohledně ligových soutěží pro rok 2019 vyřešena a my si budeme moc užít turnaje, které provází závěr roku. Celou sezonu pak standartně uzavře 8. -9. 12. pankrácká Poslední smeč.


Vítěz mužské extraligy mužů - MNK Silnice Group Modřice   4:5   NK CLIMAX Vsetín

Vítěz 1. ligy žen - TJ Slavoj Český Brod   4:5   TJ Sokol Praha Vršovice II

Vítěz BDL - TJ Slavoj Český Brod   4:1   MNK Silnice Group Modřice

Superfinále na Nohejbal TV

Superfinále mužů v archivu Česká televize

Muži

Náročná vsetínská obhajoba

Je to paradox. Zatímco v loňském roce vsetínský celek vstupoval do premiérového finále v pozici mírného favorita, letos jako obhájce favoritem nebyl. Protože k české mentalitě patří fandění tomu slabšímu, možná neutrální fandové fandili právě Valachům. A možná i to jim pomohlo k obhajobě mistrovského titulu z letošního 47. ročníku extraligy mužů. Dvě finále - dva tituly, slušný počin.

Celý článek na Nohecmagazínu.


Rozhovor s trenéry

Ve finálovém souboji 47. ročníku mužské extraligy se střetly i dvě velké osobnosti s nedávnou reprezentační hráčskou minulostí. Na lavičce Modřic vysílal do boje své svěřence trenér PETR GULDA, na vsetínské lavičce tak činil trenér PATRIK PERUN. Oba jsme požádali o zhodnocení utkání, ve kterém výsledkem 5:4 obhájil mistrovský titul Vsetín.

Celý článek na Nohecmagazínu.

Fotogalerie - Superfinále extraligy mužů 2018

Ženy

Revoluce. Mistrem jsou Vršovice

Bylo to drama, jaké se na superfinále sluší. Epická bitva. Mistryně ženské ligy určil až poslední možný míč celého utkání. A rozhodl o výměně stráží na jejím samém vrcholu. Po sedmi titulech v řadě se hegemon poslední dekády musí spokojit se stříbrem, vítězkami se poprvé v historii staly nohejbalistky TJ Sokol II Vršovice.

Celý článek na Nohecmagazínu.

Fotogalerie - Superfinále 1.ligy žen 2018

Dorostenci

Na dorostenecký trůn usedl Český Brod

Na jedné straně snaha zkompletovat mistrovský hattrick, na druhé touha potvrdit roli největšího favorita a dojít si pro zlato. Tyto dvě motivace zkřížily své cesty v sobotním odpoledni na palubovce Arény Sparta v Praze. V premiérovém superfinále Botas dorostenecké ligy se střetl modřický obhájce titulu s vyzyvatelem z Českého Brodu. Sen Jihomoravanů o třetím ligovém triumfu v řadě se zbortil především kvůli nezvládnutým třetím setům. Byť herně drželi s papírovým favoritem krok, tak úvodní tři zápasy ztratili právě ve zkrácených sadách. Tady se duel lámal. Modřičtí stihli už jen zmírnit porážku a museli uvolnit místo na dorosteneckém trůnu svému protivníkovi.

Celý článek na Nohecmagazínu.

Fotogalerie - Superfinále BOTAS Dorostenecké ligy 2018