Hurá pro obhajobu!

Datum 15. až 17. listopadu bude patřit nohejbalu. A to v případě žen a juniorů bezpochyby k vrcholu sezóny. Mistrovství světa!


Někde zhruba uprostřed mezi městem Košice a hranicí s Ukrajinou leží okresní město Michalovce, které bude ve dnech 15. - 17. 11. hostitelem Mistrovství světa žen a juniorů v nohejbale.

České reprezentaci se při posledním vystoupení na MS v Nymburce v roce 2017 podařilo v kategorii juniorů sezobat všechna nejvyšší ocenění a ten samý husarský kousek zkazila ženám nejvyrovnanější disciplína, single, kde obsadili bronzovou pozici. Laťka je tedy skutečně vysoko. A jak to máme jako zakladatelé tohoto sportu v genech i v povaze, letos budeme chtít ještě výš.

Týden po superfinále (1. - 3. 11.) proběhlo v nymburském sportovním centru soustředění reprezentačního výběru žen, ze kterého vzešla konečná nominace.

Fotografie ze soustředění ZDE

Nominace ZDE

Širší reprezentační kádr juniorů s přípravami nezůstává pozadu a jeho soustředění na témže proběhla ve dnech 8. - 10. 11.

Nominace ZDE

Portfolio účastníků je jako vždy na těchto mezinárodních akcích velice pestré. 

V případě žen se lze těšit na reprezentace: Kolumbie, Česká republika, Dánsko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko

V případě juniorů: Kolumbie, Česká republika, Dánsko, Maďarsko, Francie, Itálie, Polsko, Slovensko, Španělsko, Rumunsko

MS se bude standartně konat ve třech stálých kategoriích: Trojice, dvojice, jednotlivci. Finálové zápasy vyvrcholí v nedělním programu.

Místo konání

Městská sportovní: Mestská športová hala (MŠH), 26. novembra, 07101 Michalovce

Kapacita: 1200 osob

Počet kurtů: 2

Sportovní hala Gymnázia: Gymnázium Pavla Horova (GPH), Masarykova 1, 07179 Michalovce

Kapacita: 300 osob 

Počet kurtů: 2

Sportovní haly jsou od sebe vzdáleny 10-15 minut chůze. V sobotu ráno bude ještě jedna hala použita pro skupinové zápasy trojic.

Vstup je bezplatný a organizátoři udělají maximum, aby poskytli webstreaming většiny zápasů.

V úterý 26. 11. v čase 15:55 - 16:55 se pak můžete těšit na reportáž z mistrovství na programu ČT4 SPORT


Veškeré další informace naleznete na oficiálním webu MS a z místa konání se pro vás budeme snažit zajistit výsledkový servis, přenosy a další možné informace.

Pojďte společně podpořit naši reprezentaci na cestě k získání obou možných zlatých triplů!