Reprezentace - muži


Širší výběr pro Mistrovství světa 2016 – Brno, Česká republika


Reprezentační kalendář 2018

DatumAkceMísto konání
29.5.-4.6.2018FUTNET STARS FrancieSete, Francie
31.8.-2.9.2018UNIF CUP of RomaniaKluž, Rumunsko
2.-4.11.2018Soustředění reprezentaceNymburk
9.-11.11.2018Soustředění reprezentaceNymburk
15.-18.11.2018Mistrovství světaKluž, Rumunsko


Složení reprezentace

Širší nominace pro rok 2018 - bude zveřejněna po 1.soustředění 11..11.2018 v Nymburku :

JménoKlub
Lukáš Rosenberk
Městský nohejbalový klub Modřice
Jan Vanke
SK LIAPOR WITTE Karlovy
Ondřej Vít
SKN Žatec
Jakub Pospíšil
Městský nohejbalový klub Modřice
Milan KučeraTJ AVIA Čakovice
Jiří KalousTJ AVIA Čakovice
Jan ChalupaNK CLIMAX Vsetín
Pavel KopMěstský nohejbalový klub Modřice
Jakub MrákavaT.J. SOKOL Holice
Jiří DoubravaSK Šacung Benešov
Jan SýkoraTJ Slavoj Český Brod
Marek VedralTJ Slavoj Český Brod
Vojtěch HolasTJ Spartak Čelákovice
Michal KolenskýTJ Spartak Čelákovice

Realizační tým

Petr Gulda - trenér národního týmu mužů

Jiří Šmejkal - předseda Komise reprezentace

Vlastimil Pabián - vedoucí družstva

Petr Lukáš - masér

Češi ovládli turnaj na francouzském pobřeží

Odkaz na článek v Nohecmagazínu

Fotogalerie soustředění REPRE mužů 1.-3.12.2017 v Nymburku

Švýcarsko 13.-15.října 2017

Na pozvání Švýcarské asociace SAFT k 30.výročí založení národní nohejbalové federace odjela malá výprava reprezentace mužů a žen do švýcarského města Saint Maurice (cca 60 km za Lausanne). Kolem 950 km trvala cesta tam autobusem společnosti "Jiří Šmejkal - autodoprava" z Nymburka více než 14,5 hodiny (i v Německu a ve Švýcarsku mají svoji D1). Ve výpravě byli nakonec pro 3.utkání semifinále extraligy a 2.utkání baráže (nemohli odcestovat Petr Gulda s Petrem Jahodou a možná jiní hráči), jako repre mužů Jan Vanke (K.Vary), Ondřej Vít (Žatec), Jakub Mrákava a Pavel Kop (Holice). Za ženy se zájezdu zúčastnily naděje ženské reprezentace Veronika Tymichová (Č.Brod), Aneta Fojtíková (Vršovice), Denisa Štenglová a Zuzana Tomšová (Břve). Kaučem obou reprezentačních výběrů byl Jiří Šmejkal, vedoucím výpravy Vlastimil Pabián.

Ve velmi pěkné hale a na švýcarské poměry před slušnou návštěvou (cca 100 diváků vybaveno hlasitými tleskačkami) se nejdříve odehrál společný dopolední trénink a po obědě sehrály ženy svůj přátelský zápas proti repre Švýcarska - výsledek 4:0 úplně nekoresponduje se skutečným srovnáním sil, ale pro naši reprezentaci ukazuje naději v už připravované generační obměně ženské reprezentace. Singla za nás hrála Aneta Fojtíková a s velkým přehledem vyhrála nad novou nadějí švýcarského týmu. Ve dvojici se střídaly Veronika, Denisa a Aneta, v obou trojicích postupně hrály všechny naše "hvězdičky".

Stejně jako u žen, muži defilovali slavnostním nástupem s představením aktérů a s hymnami obou zemí. V úvodní i v závěrečné trojici hráli postupně všichni hráči národního týmu, samozřejmě pod taktovkou nahrávače Ondry Víta. V singlu nastoupil náš mistr světa Ondra Vít proti Gillesu Grandjeanovi se kterým úspěšně sehrál utkání v semifinále MS 2016. Ve Švýcarsku za bouřlivé podpory domácích diváků Ondra nakonec prohrál 1:2 na sety. Ani ve dvojicích to nebyla procházka, vítězství ale především holické duo uhrálo v těsných stavech ve dvou setech. 

Náročný zájezd, když především dlouhá cesta tam i zpět bez možnosti nějakého odpočinku nebo i prohlídky zajímavých míst města Saint Maurice - bohužel je to jiné město než bylo předem avizováno, místo St.Moritz jako alpské horské středisko to bylo městečko na druhé straně Alp, ale hlavně o 200 km dál od našich hranic. Přesto dobrá parta, starostlivost našich hostitelů a výsledky nám to vše vynahradilo. Švýcarská asociace nám hradila plný pobyt v místě setkání, náš svaz hradil samozřejmě vlastní dopravu.

Fotografie a krátká videa zde na odkaze.