NOHEC ZA ČASŮ COVIDU

Jak nás tato "divná" doba ovlivňuje? Jak nás omezuje? Někde nás brzdí, jinde nám třeba i pomáhá...


Zeptali jsme se některých z nás - tedy nohejbalistů - jak jim toto období zasáhlo do životů. 

Vybrali jsme různé tipy hráčů, hráček, dorostenců, funkcionářů, trenérů, pracujících, studujících...prostě těch, kteří jako všichni z nás doufají, že už TO brzy skončí.

TO

TO co nás už téměř 10 měsíců masíruje ze všech stran.

TOhle je Nohec za časů covidu.

1) Co vás na celé situaci kolem pandemie nejvíce překvapilo?

Co mě překvapilo? Asi především to, že náš národ drží celkem pospolitě, líbí se mi, že je mezi námi spousta dobrovolníku, kteří neváhají podat pomocnou ruku at se jedná třeba o nemocnice, sociální zařízení. Trochu mě mrzí, že vláda v nás vyvolává spíše paniku ohledně čísel, které na nás vyskakují ze všech sociálních sítí nebo televize. Situaci jako takovou nechci zlehčovat, ale snažme se myslet pozitivně, co nejvíce trávit čas venku ať už jen procházkou v přírodě nebo jízdou na kole, a z celého srdce si přeji ať už tahle nelehká doba je brzy za námi a všichni ji ve zdravém přežijeme.:-) 

2) Daří se vám trénovat? Pokud ano, tak jak? 

Mám štěstí, že bydlím na vesnici a hned vedle domu mám antukové hřiště. Takže samozřejmě toho využívám co nejvíce, ať už si jdu kopnout nohec nebo tenis se sestrou. Hlavně tu máme šikovné děti, kteří se to učí a já se jim v tom snažím pomoc. Ted už to počasí moc nepřeje, takže to bude složitější. Ale samozřejmě se snažím běhat, chodit, a doma cvičit. 

3) Jaká akce, která se zrušila, vám chybí nejvíce?  

Chybí mi jakákoli akce, která se týká sportu. Ať už jsou to všechny turnaje, soustředění, ale i MS mužů. Ale jelikož miluju všechny sporty, tak se ráda i chodím koukat, což v téhle situaci také není možné. Těšila jsem se na olympiádu v Tokiu, která bohužel taky neodstartovala.  

4) Tip na seriál, film nebo hru?

Tak filmy určitě rádi sledujeme, hlavně ty české, kde je víc toho humoru. Jelikož mám mladší ségru, tak nějaký hry si také zahrajeme. Když už vážně není co dělat, tak ty filmy to většinou jistí.:-D 

5) Věštění z křišťálové koule - kdy se vrátíme na kurty?  

Věštit bohužel neumím:-D ale už včera bylo pozdě. Ne tak samozřejmě doufám, že co nedříve se to vrátí vše zpátky a zase brzo všechno začne fungovat tak jak má. Odhadnout se to bohužel nedá, nikdo neví co bude zítra, ale věřím že se vrátíme brzo. 

6) Gauč nebo procházka v přírodě? 

Většinou u mě vyhrává ta procházka, nebo prostě to, když můžu být venku. V téhle situaci mám ale i ten gauč. Když je počasí, tak procházky, kolo i in-liny využívám. Celá rodina je spíše sportovnější, takže se u nás hlavě cvičí a běhá, nebo to, když můžu být na hřišti a do něčeho si kopnout. Když je hnusně tak většinou gauč, filmy, a malinko nějaký to učení.:-D 

7) Vzkaz (povzbuzení) pro ostatní? 

Vzkázala bych asi jen všem hlavně pevné zdraví, které je v této situaci nejdůležitější. Hlavně se pořád hýbejte jakýmkoli způsobem a buďte optimističtí. A chtěla bych všem popřát Veselé Vánoce a mnoho štěstí a zdraví do Nového roku.

Kristýna Plechatá