6. kolo - DOHRÁNO

Dva dny a je tu další porce nohejbalu. Letí to hrozně! Stíháte to vůbec? Doufáme, že jo a že vám s tím co nejvíce pomáháme. Tady je 6. kolo.


Mnohonásobný mistr světa a Evropy, slovenský reprezentant PATRIK PERUN, se s reprezentací rozloučil už v roce 2012. Zdravotní problémy mu o trochu zkrátily kariéru hráčskou, ale tu (také úspěšnou) trenérskou zatím ne. V minulém kole české nejvyšší ligové soutěže však "došlo na nejhorší" a legionář ve službách českého Vsetína musel obléknout dres. A z kurtu odcházel jako vítěz, byť jeho tým nakonec jako poražený. Naše redakce jej oslovila pro tip na výsledky 6. kola extraligy.


Extraliga - Rozpis zápasů a výsledky 6. kola


TJ Avia Čakovice "A" x SK Start Praha

DOHRÁNO

V pátečním odpoledne předehrávané střetnutí zatím suverénního lídra tabulky na své půdě s nováčkem mělo mít jasný průběh a prakticky také mělo. Začátek derby ale přinesl dva vyrovnané třísetové zápasy dvojic. V tom prvním J. Kalous a J. Chadim po prvním prohraném setu s D. Tůmou (nedohrál pro vykloubení ramena), Sachlem a střídajícím Kaplanem další sety ovládli, ve druhém pak Kučera a T. Chadim prohráli s již uzdraveným M. Kaděrou a Ungermannem. Jak hostům šli slušně debly, ve trojkách hořeli. V prvním kole v nich uhráli celkem jen dvacet míčů. Souček, Z. Kalous a Fík proškolili M. Kaděru, Klabíka, Bálka a naskočivšího Kaplana, ve druhé pak Kučera, J. Chadim a J. Kalous nedali šanci Sachlovi, Ungermannovi, Marečkovi a střídajícímu Novákovi. Za stavu 3:1 se šlo do nepárovek. Ve dvojkách se hosté opět kousli a Souček, Pachman a alternující Fík museli na výhru nad Klabíkem, Markem a střídajícím Marečkem bojovat do posledního možného míče. V singlu si Z. Kalous zápas s Marečkem příliš nekomplikoval. Derby zavřel první odvetný zápas trojic, kde Součkova formace pohodově skolila Sachlovo trio.


SK Šacung Benešov 1947 x SKN Žatec

DOHRÁNO

Duely Šacungu a Žatce bývají hodně nervózní. Do Benešova Žatečtí dorazili kompletní, ale při rozkopávání se jim zranil Kovařík. Šacung postrádal dokonce čtveřici hráčů - Flakse, Voltra ml., Řeháka a Černotu. Úvodní debly domácí potěšily, Doubrava se Sehrigem přehráli Sýse a Dráždila, posledním možným míčem skolili Nepodal a Truc debl bratří Vítů. Hosté ale poté vyhráli obě trojky. Doubrava, Truc, Sehrig a debutující střídající A. Fürbacher za devítek ve třetím setu zahodili mečbol a prohráli se Sýsem, P. Vítem a Dráždilem. Porážka Nepodala, Kalase, Tůmy a střídajícího Makary od Pinkra, O. Víta a Zlatohlávka byla z těch jasných. Třetí debl se už dohrával v hale, kam hráče zahnal další déšť. Makara s Kalasem o jediný míč ve zkrácené sadě přetlačili Pinkra s Jůzkem. V singlu K. Tůma bojoval, ale na O. Víta recept nenašel. Za stavu 3:3 se začínalo znovu. V odvetách se obě domácí trojky rehabilitovaly. Doubravovo trio ve dvou setech přehrálo O. Vítovu formaci, poté Nepodalova trojice (se střídajícím Makarou) otočilo průběh hodně vyhecovanému zápasu s P. Vítovou sestavou. Hosté ale stav 5:3 nevykolejil a debl bratři Vítů se prošel po Doubravovi se Sehrigem. Luxusních sedm mečbolů měli k dispozici v posledním deblu Nepodal a Truc proti Sýsovi s Dráždilem. Proměnili až pátý, ale to k zisku dvou bodů stačilo.


NK CLIMAX Vsetín "A" x TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice "A"

DOHRÁNO

Za normálních okolností by mistr byl favoritem, nebýt tří porážek v řadě. Středočeši větřili šanci na bodový export, jenže totálně propadli ve trojkových zápasech, kde neuhráli ani set. Úvodní debly dopadly smírně - Chalupa s Plachým ve třetím setu byli úspěšní proti Kilíkovi s Flekačem, poté Brutovský se Stupákem dostali lekci od J. Kaděry a Kolenského. První trojka se lámala v koncovkách a v nich si počínali lépe Chalupa, Majštiník a Gargulák, kterým podlehli Spilka, Bareš a Šafr. Jen tři(!) míče uhrála hostující trojka Kilíka, Kolenského, Holase a střídajícího J. Kaděry na Brutovského, Plachého a Vichtoru. Blíž k celkové výhře byli domácí po nepárové pasáži. Neuspěli sice ve třetím deblu, kde Kurka, Majštiník a naskočivší Gargulák prohráli se Spilkou a Holasem, ale v singlu Stupák zdolal Kolenského. Šlo se do odvet a tam se hrály jen ty trojkové. Chalupova sestava se hladce vypořádala s Kilíkovou a o něco větší výdej energie potřebovalo Brutovského trio, aby přehrálo Spilkovu formaci.


MNK SILNICE GROUP Modřice "A" x SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary "A"

DOHRÁNO

Zajímavý duel se odehrál na jihu Moravy, kam dorazily bez J. Medka a J. Putíka zatím formou oplývající Karlovy Vary. V prvním zápase sice debl Pospíšila a Müllera rozdílem třídy zlikvidoval Bíbra s Kokšteinem, pak ale hned třikrát zvítězili hosté. Hanus a Rosenberk vzdorovali Vankemu s D. Putíkem jen v jedné sadě a poté domácí ztratili nečekaně i obě trojice. V první z nich Pospíšil, Hanus a Topinka podlehli ve třetím setu za devítek Bíbrovi, D. Putíkovi a M. Medkovi. Ve druhé Matkulčík, Müller a Rosenberk prohráli proti Vankemu, Hronovi a Kokšteinovi. Domácí spoléhali na střední pasáž, jenže tu stejně jako předchozí trojky opanovali hosté. Matkulčík s Burianem po otočeném průběhu podlehli ve vložence Hronovi a M. Medkovi a v zápase singlistů Hanus nestačil na Hrona. Stav 1:5 byl pro domácí šokem, ale ve trojkových odvetách zahájili léčbu. Pospíšilova sestava zvádla třetí sadu nad Vankeho formací, v koncovkách proti Bíbrově triu uspěla i Matkulčíkova sestava. Jenže Pospíšil s Müllerem pohodovku z první části nezopakovali a prohráli ve zkráceném setu s Vankem a D. Putíkem. Vary si tak odvezly oba body.


1. liga - Rozpis zápasů a výsledky 6. kola

T.J. Sokol Holice x TJ Slavoj Český Brod - FOTKY

Ani na horké prostějovské půdě neskončilo vítězné tažení Zruče. Po šestém kole druhé nejvyšší soutěže mají Západočeši stále plný počet bodů. V sobotu na Hané udeřili hned na začátku, a byť domácí dřeli, byli nuceni přijmout první domácí porážku. Holicím se vrátil do sestavy Mrákava a zejména díky němu vybojovaly bod za remízu proti modřické rezervě. Zbylá dvě utkání měla hladký průběh. Čakovické béčko se doma příliš nepáralo s Dynamem České Budějovice a Český Brod rozdrtil nekompletní přerovskou sestavu.

Kompletní reportáž zde


2. liga  

"A" - Rozpis zápasů a výsledky 6. kola 

"B" - Rozpis zápasů a výsledky 6. kola

Povinným domácím vítězstvím nad Kroměříží se Žďár nad Sázavou přiblížil v tabulce východní skupiny druhé ligy vedoucím Příšovicím, které měly volno. Zbečník naopak zklamal proti rezervě Vsetína a klesl na třetí stupínek. Na západě ztratily Janovice-Horažďovice první bod ve Slaném, Hradecko si spravilo chuť se Zaječovem a Chabařovice roznesly rezervu Karlových Varů.

Kompletní reportáž zdeBOTAS Dorostenecká liga

"A" - Rozpis zápasů a výsledky 5. kola 
"B" - Rozpis zápasů a výsledky 5. kola

Výhra vedoucí Radomyšle v jihočeském duelu s Dynamem České Budějovice. To je asi jediný předpokládaný výsledek pátého kola západní skupiny Botas dorostenecké ligy. Překvapila Zruč, která dlouho dotírala na Šacung, aby nakonec odešla s nejtěsnější porážkou. A největší senzací je triumf Karlových Varů v Čelákovicích, na které má lví podíl čtyřbodový Tolar. Na východě Vsetín pokračoval v tradici a nadělil Přerovu čtvrtého kanára v pátém utkání. V derby východních Čech si Zbečník dojel pro důležité dva body do Holic. A utkali se i oba loňští superfinalisté. Český Brod dorazil na modřickou půdu v plné sestavě a splnil úlohu favorita, byť domácí dvakrát vedli.

Holice x Zbečník

FOTOGALERIE