3. kolo předehrávka 5. kola

Kola ligového kolotoče se točí neskutečně rychle a proto vám přinášíme velikonoční porci 3. kola


Belko, Černota, J. Putík, Matkulčík, Sachl, Makara, Bílý, Ungermann, O. Bálek a další, to jsou nová či staronová jména v nejvyšší soutěži mužů. Extraliga ale zároveň o některá jména přišla. Příkladem budiž MAREK VEDRAL. Jeho (prozatimní) zamávání ligovým soutěžím je vlastně tuplované. 27letý univerzál z Českého Brodu se totiž po sestupu svého týmu do 1. ligy rozhodl letošní soutěžní ročník vynechat. Tím mizí i jeho vtipné komentáře. I přesto hodlá vybraná utkání extraligy osobně navštívit, včetně aktuálního 3. kola. Proto dostal od naší redakce důvěru k natipování jeho výsledků a výsledku předehrávky. ZDE.Extraliga - Rozpis zápasů a výsledky třetího kola


TJ Avia Čakovice "A" x NK CLIMAX Vsetín "A"

DOHRÁNO

Tahák kola. Vsetínskému mužstvu se moc na čakovické půdě nevede a bylo načase s tím něco udělat. Jenže jedna věc je přání, druhá realita. Tu mistrovi (bez Belka) začala psát hned první domácí dvojka J. Kalouse s J. Chadimem, která pohodově skolila Brutovského a Stupáka. Hosté srovnali krok těsnou výhrou Chalupy a Plachého nad Kučerou, T. Chadimem a střídajícím Z. Kalousem. Hosté ale netušili, že jim zvlhne prach. Ve trojkách byli domácí lepší, přesvědčili se o tom Brutovský, Plachý, Vichtora proti Kučerovi, J.Chadimovi a J. Kalousovi, stejně tak i Chalupa, Stupák a Gargulák proti Součkovi, Z. Kalousovi a Fíkovi. A domácí mašina válcovala dál. Ve vložence Souček s Pachmanem udolali ve zkráceném setu Kurku, Tomka a střídajícího Vichtoru, poté Z. Kalous přehrál v singlu Stupáka. Stav 5:1 byl pro hosty kritický, Chalupova trojka (se střídajícím Kurkou) ale prohrála v odvetě s Kučerovou sestavou posledním možným míčem a šlo se zdravit.SK Start Praha x TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice "A"

DOHRÁNO

Start zatím zažil zajímavý start v lize. Nejdříve se hrálo v hale, poté v arktických podmínkách. Až v pátek při otevírání zrekonstruovaného hřiště končně hrál za parádního počasí. Jenže domácím křest vůbec nevyšel. Oba týmy nebyly kompletní, Start postrádal M. Kaděru a Pokorného, Čelákovičtí Kilíka a Ftačníka. Hosté se osmělili brzy, když Sachl s Tůmou neměli na Spilku s Holasem a ve třetím setu padli i Ungermann s Kaplanem proti J. Kaděrovi a Kolenskému. Na poslední možný míč došla i první trojka dne, ve které Sachl, Ungermann a Mareček podlehli J. Kaděrovi, Kolenskému, Holasovi a střídajícímu Maturovi. Stav 0:3 domácím evidentně vzal vítr z plachet a favorit už neměl žádné komplikace pro export dvou bodů. Ve druhé trojici Tůma, Klabík, Bálek a střídající Marek dostali lekci od Spilky, Flekače a Šafra, moc práce neměl ani hostující třetí debl Flekače a Šafra, kteří zdolali Klabíka, Bálka a střídajícího Marečka. Účet duelu uzavřel jednoznačný mač singlistů, kde Mareček uhrál na Kolenského jen sedm balonů.SKN Žatec x SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary "A"

DOHRÁNO

Žatec to letos nemá snadné a narazit na Vary dlouhodobě znamená jediné. Zlí jazykové tvrdí, že pokud se v Žatci objeví Bláhova bunda, prohrávají domácí 0:3.  Takový stav ale k vidění v pátek nebyl. Domácí mohli hodně zpytovat svědomí po úvodním deblu, kde dva mečboly nestačily bratrům Vítům k zisku vítězství nad J. Medkem a Bíbrem. Veterán Pinkr s Kovaříkem poté neúspěšně bojovali s Vankem a D. Putíkem. Domácí se ale přece jen dočkali, když Pinkr, O. Vít a Jůzek zvládli třetí sadu o míč proti trojici J. Medek, Hron a Bíbr. Ve druhé trojce Sýs, P. Vít a Kovařík herně nestačili trempu Vankeho, D. Putíka a M. Medka. Ani střední pasáž domácí nepotěšila, když nejprve Jůzek s Kovaříkem hladce prohráli s Hronem a J. Putíkem a vyrovnaný souboj jednotlivců v podání O. Víta a Hrona skončil těsnou třísetovou výhrou hostujícího hráče. Z odvetných zápasů se hrál pouze ten první, kde Pinkrova trojice prohrála s Vankeho formací.SK Šacung Benešov 1947 x MNK SILNICE GROUP Modřice "A"

DOHRÁNO

Vicemistru letos chybí v sestavě Kop i Pelikán, přesto tým trenéra Guldy letos zatím body neztratil. Šacung naopak na bodový příděl čekal a stejně jako v prvním kole od něho nebyl daleko. Čáru přes výchozí plány ale už udělal první debl, kde Doubrava s Kalasem a střídajícím Sehrigem prohráli s Rosenberkem a Hanusem. V tom druhém neuspěli ani Makara, Řehák a Flaks, které porazili Pospíšil a Müller. Lepší výkony podaly domácí trojky. Doubrava, Kalas, Sehrig a alternující Flas a Tůma nejprve ve třetím setu udolali Matkulčíka, Müllera a Rosenberka, ve druhé trojce Makara, Truc, Řehák a střídající Nepodal s Voltrem ml. podlehli Pospíšilovi s Hanusem a Topinkou. Ve střední pasáži utkání tahavou vloženku nakonec posledním možným míčem ukořistili domácí Nepodal, Truc a naskočivší Voltr ml., kteří přetlačili Matkulčíka s Burianem. V singlu neměl Tůma na Hanuse nárok. Stav 2:4 nebyl pro domácí barvy moc nadějný, ale ti ještě karty nesložili. Doubrava se Sehrigem a debutujícím Tůmou bylo úspěšné ve třetím setu i na druhý pokus, kdy zdolalo Pospíšilovu formaci. Odvetný souboj Makarovy trojice (se střídajícím Nepodalem a Voltrem) a Matkulčíkovou sestavou vyzněl jasně pro hostující barvy. Domácí se bodu přiblížili po výhře Doubravy, Kalase a akternujícího Sehriga nad Pospíšilem a Müllerem, jenže to byl také jediný domácí úspěch v párovém deblu. Utkání zakončila jasná porážka Makary, Řeháka a naskočivšího Flakse proti Rosenberkovi s Hanusem.SK Start Praha x SK Šacung Benešov 1947

DOHRÁNO

Na státní svátek Start pokřtil hřiště kanárovou porážkou od Čelákovic, zatímco Šacung trápil vicemistra z Modřic. Když o dva dny později Středočeši (bez Makary a Černoty) vedli po deblech 2:0, zdálo se, že ani na druhý pokus Start (chyběli M. Kaděra a Pokorný) na body nedosáhne. Za hosty byli v úvodních zápasech úspěšní Nepodal, Flaks a alternující Truc proti Kaplanovi s Ungermannem a Doubrava se Sehrigem proti D. Tůmovi, Sachlovi a střídajícímu Bálkovi. Jenže poté si hosté počínali velmi nejistě v úplných koncovkách. Ungermann, Kaplan, Mareček a naskočivší Klabík zdolali posledním možným míčem trojici Nepodala, Kalase a Řeháka, poté Sachl, D. Tůma a Bálek zdolali Doubravu, Sehriga, K. Tůmu a alternujícího Flakse. Podobné to bylo v nepárové části, kde ve třetím deblu Kalas, Řehák a střídající Voltr ml. podlehli ve třetí sadě Klabíkovi, Markovi a naskočivšímu Marečkovi a poté D. Tůma o jediný míč třetího setu porazil Doubravu. Stejným poměrem skončil i zápas odvetné Ungermannovy trojice proti Doubravově (se střídajícím Trucem), znovu se radovali domácí. Dvakrát na devítkách a dvakrát výhra domácích barev, to byl zápas mezi Sachlovou a Nepodalovou trojicí.1. liga - Rozpis zápasů a výsledky třetího kola

Jen v jediném případě uspěl ve třetím prvoligovém kole hostující tým. Podařilo se to Přerovu, který zvítězil v Českých Budějovicích a pevněji je přikoval ke dnu tabulky. Právě Dynamo tak zůstává jediným týmem, jenž letos dosud nebodoval. Bez výhry zůstavají i Holice. Východočeši se potýkají s řadou absencí, a byť na půdě stoprocentní Zruče uhráli přijatelný výsledek, k bodům měli daleko. Do čela tabulky se o skóre probil Prostějov poté, co doma rozmetal modřickou rezervu. Ve zbylém duelu čakovické béčko přemohlo na vlastní antuce Český Brod.

Kompletní reportáž ZDE.


2. liga muži

Druhou těsnou porážku v řadě si v západní skupině druhé ligy připsal loňský finalista z Hradecka. Tentokrát po boji padl na hřišti českobudějovických Legend. Jednoho soka za druhým zatím naopak kácí tým Janovic-Horažďovic, kanára si z Pošumaví odvezla i karlovarská rezerva. V souboji dvou celků z druhé poloviny pak Slaný pokořil Chabařovice. Ve východní skupině ztratily lesk Příšovice, které si v okleštěném složení dojely pro porážku na Pankrác. Další velkou bitvu se šťastným koncem svedl na domácí půdě Žďár nad Sázavou, který v desátém zápase přetlačil mocně finišující Zbečník. A došlo i na první kontumaci. Nováček z Kroměříže sice na hřišti nedokázal úspěšně čelit béčku Vsetína, Valaši však nasadili do hry nepovolený počet fluktuantů-juniorů. U zeleného stolu tak přišli o výhru a navíc jim STK podle soutěžního řádu odečetla bod.

"A"Rozpis zápasů a výsledky třetího kola

"B"Rozpis zápasů a výsledky třetího kola

Kompletní reportáž ZDE.BOTAS Dorostenecká liga

Vedoucí tandem Radomyšl, Čelákovice má v západní skupině Botas dorostenecké ligy po třech kolech pětibodový náskok před svými pronásledovateli. V příštím kole obě vedoucí družstva změří síly ve vzájemném utkání. Ještě zajímavější ale možná bude boj o zbylá dvě místa v play-off. Kvarteto  týmů je totiž vměstnáno do rozmezí dvou bodů. Tentokrát svedli velkou řež Šacung s Karlovými Vary, které letos koušou daleko víc než v minulých letech. Benešov nakonec vydřel těsnou výhru. Na východě kralují Český Brod a Vsetín. Středočeši i s torzem sestavy zvládli za dva body duel v Holicích a Climax doma neměl slitování se Zbečníkem. Poslední je Přerov s výmluvným skóre 0:21.

"A" - Rozpis zápasů a výsledky třetího kola
"B" - 
Rozpis zápasů a výsledky třetího kola

Kompletní reportáž ZDE.


TJ Sokol Holice x TJ Slavoj Český Brod