Aktualitypátek, 24.03.2023

Kempy nadějí - talentované dívky

Na kempu talentovaných dívek se rozhodně neztrácel čas. Nafasovat reprezentačních teplákové soupravy, ubytovat a pod taktovkou trenéra Jiřího Šmejkala a asistentky Veroniky Malátové se šlo hnedka na to. Dívky podaly skvělý výkon a vše plnily svědomitě a tím vytvořily skvělou atmosféru po celou dobu kempu.


pondělí, 20.03.2023

Je to tam! Příběh Botas pokračuje

Ani ne za týden jsme dokázali neuvěřitelné. ⚡ V pondělí večer jsme oznámili, že potřebujeme prodat 8 000 párů, abychom měli dostatek prostředků pro záchranu Botas.


pátek, 03.03.2023

Jiří "Krokodýl" Stojan

Štafeta putuje dál a od jmen mé nohejbalové generace, která se v anketě vyskytovala na jejím počátku, jsme se nyní na delší dobu usadili u generace starší, mě většinou neznámé. Ale je to jedině dobře a byl tovlastně i jakýsi účel této rubriky. Právě i věkem, zkušenostmi a prožitými léty a zážitky si lidé získávají status "osobnosti" a to mi všichni bardi, se kterými mám možnost posledních několik (vlastně již mnoho) rozhovorů dělat, dokonale dokládají. Jirka Kroky rozhodně nebyl výjimkou a potvrdil, jak skvělá doba pro nohejbal a přátelské vazby to tenkrát musela být. A také mě utvrdil v tom, že jet s Jirkou na letní turnaj, musela být opravdu bomba. Ještě že máme tyto vzpomínky. Tak ať si je všichni uchováme...


pondělí, 06.02.2023

Kempy nadějí - U12

Poslední lednový víkend patřil prvnímu letošnímu kempu nadějí. A to konkrétně tomu nejmenšímu nohejbalovému potěru. Tedy kategorii U12.


sobota, 28.01.2023

Zimní pohár žen II - bitva do posledního míče!

Jako každý rok, Zimní pohár žen ČNS odstartoval u zkušeného pořadatele z Českého Brodu. Tentokrát však netypicky již v listopadu. Přesněji na jeho konci, tedy v neděli 27. 11. 2022. Pohár sebou nese své typické specifikum. Startovat na něm mohou všechna ženská družstva. Bez ohledu na to, hrají-li 1. ženskou ligu nebo Letní pohár ČNS. Mohou tak zde na sebe narazit sestavy, které se v sezoně proti sobě běžně nepotkávají.


pátek, 27.01.2023

Kamil Průcha

Kamarádské vazby v naší štafetové anketě stále pokračují a krásně navazují. Staří dobří nohejbaloví přátelé si předávají slova i pokládají otázky a to mě samozřejmě těší. Poslední vazba byla kromě té nohejbalové také profesní. Což svědčí o tom, že nohejbal ve svých řadách vyhledává a stvrzuje také důvěru a spolehlivost. O Kamilovi všichni dotazovaní mluvili jako o velkém šoumenovi. Je mi ctí, že jsem jeho velké srdce a veselou povahu mohl poznat ještě poměrně nedávno jako soupeř. Jeho pověstnou ránu si ani nechci představovat, neboť i v tomto věku, a před tím smekám, jí má pořád jako kůň. O jeho povaze ostatně hodně vypovídají následující řádky. Je to přesně ten typ rozhovoru, který by byl nejlepší naživo. A byl by rozhodně dvakrát tak dlouhý.


pátek, 27.01.2023

Zpravodaj ČUS 1/2023

Novinky z oblasti sportu


středa, 11.01.2023

Ferdinand Havlík

Rubrika Humans of Nohejbal v tichosti nezmizela, ani neumřela. Za její zatím nejdelší pauzou stojí hned několik faktorů. Nabitý uplynulý nohejbalový ročník totiž nezakončilo klasicky superfinále, ale prodloužilo jej listopadové Mistrovství světa. Navíc náš zpovídaný, kterému slovo předal Vítek Kopecký, je jeho přímým vrstevníkem. A jak jsem zmiňoval již v poslední předmluvě, vytvoření rozhovoru s touto generací je vždycky poněkud zdlouhavější. Nakonec se to však podařilo i s Ferdou a jeho vřelý hlas a milé vyprávění bude snad tím nejlepším startem do další etapy naší nohejbalové rubriky. Minimálně až do jarního startu soutěží.


středa, 14.12.2022

Králem ročníku podruhé Lukáš Rosenberk

V rámci turnaje Poslední smeč došlo ve druhém hracím dni ke korunovaci vládců ročníku. Překvapení se nekonala, žezla v jednotlivých anketních kategoriích převzala osvědčená a očekávaná jména.


pondělí, 12.12.2022

Poslední smeč padla

A to konkrétně z nohy modřického hráče Davida Višvadera. Ten tak ukončil v poměru 2:0 na sety finálové utkání proti čelákovické sestavě a tým z jižní Moravy tak mohl slavit obhajobu z posledního ročníku tohoto zimního halového turnaje, který proběhl v roce 2019, a nohejbalová sezóna roku 2022 se tím uzavřela. V rámci tradičního turnaje byla také tradičně, s výjimkou loňské covidové online sezony , vyhlášena anketa Nohejbalista roku v kategoriích žáci, dorostenci, ženy a muži.