Vyřazovací boje pokračují napříč všemi ligovými soutěžemi

Zatímco extraliga má na pořadu dne "pouze" odvetu zápasu o udržení se v nejvyšší soutěži, v 1. lize se již zítra můžeme dozvědět kdo že bude finalistou či finalisty druhé nejvyšší soutěže a stejně tak, kdo ji opustí. Ve druhé lize se rozjíždí finále dvou nejúspěšnějších týmů a v neděli vypuknou semifinále i ligy dorostenecké. A je-li vám to stále málo, v Nymburce se bude celý víkend zápasit o titul mistryň České republiky ve dvojicích a trojicích žen. Tak kam se vydáte? :)


Boje o udržení nejsou žádná pohodovka, o tom ví své i nestárnoucí (47 let) bombarďák z Českého Brodu DAVID EŠNER. Toho ale letos čekají souboje příjemnější - o postup do finále 1. ligy. Právě on dostal důvěru k natipování jediného víkendového utkání nejvyšší mužské soutěže.

Extraliga

Rozpis zápasů a výsledek 2. kola Play out

Pouze jediné utkání bylo na programu vyřazovací části nejvyšší ligové soutěže mužů. Zatímco vítězní čtvrtfinalisté a jistí semifinalisté šikují své řady k rozhodujícím bojům o medaile, na chvostu soutěže se odehrál souboj doslova o život. V něm pražský Start usiloval na Střeleckém ostrově proti Žatci o naději prodloužit sérii play-out. Nechybělo moc, i přes bojovný výkon nováček nakonec osudu neušel. Jistotu ale nemá ani jeho sok, ten musí ještě o šanci zabojovat v mezisoutěžní baráži.


SK Start Praha x SKN Žatec

DOHRÁNO

Pražané během dvou týdnů v Žatci padli. Poprvé to ještě nebylo tak zásadní, druhá porážka ale už zabolela více. Znamenala totiž krok k sestupu. Žatečtí měli výpočty jasné a vlastně ani nebyli v situaci, kdy museli vymýšlet nějaké větší přeskupení sestavy. To byl úkol pro trenéra Startu. Do první dvojky nominoval D. Tůmu s Klabíkem a ti skolili Dráždila, Sýse a alternujícího Jůzka. Ve druhém deblu se Ungermann st. s M. Kaděrou a střídajícím Kaplanem snažili zaskočit bratrskou dvojicí Vítů, ale nepodařilo se. Smírně dopadl i trojkový blok. V něm nejprve D. Tůma, Klabík a Bálek posledním možným míčem prohráli s Pinkrem, O. Vítem a Jůzkem, poté M. Kaděra, Ungerman st. a Kaplan zdolali P. Víta, Dráždila, Sýse a alternujícího Kovaříka. V singlu hosté byli velkým favoritem, ale Ungermann ml. trápil O. Víta do třetího setu. Důležitý a možná rozhodující souboj přinesla první trojková odveta, kde na sebe narazily v prvním bloku poražené sestavy. Tůmova trojka (doplněná Ungermannem ml.) podlehla P. Vítové formaci ve třetí sadě a hosté rázem vedli 4:2. Chvilku se zdálo, že Pinkrova trojice utkání i sérii zavře, ale zlepšený výkon a otočení zápasu Kaděrovou trojicí přineslo na domácí stranu naději. Do hry šel debl Sachl, D. Tůma a bratry Víty dostal v prvním setu na devítky. Ti však setbol proměnili. Ten druhý pak už domácí vůbec nezvládli a s extraligou se rozloučili.

Celý článek na ZDE
1. liga

Rozpis zápasů a výsledky 2. kola Play off a Play out

O uvolněné místo v extralize po sestupujícím Startu Praha se ve finále druhé nejvyšší soutěže střetnou Český Brod a Holice. Oba celky zvládly své série uzavřít ve dvou utkáních a teď mají 14 dnů na vyléčení šrámů před vrcholem sezony. Středočeši měli v Prostějově až nečekaně snadnou úlohu. Domácím se totiž nedostavili dva klíčoví hráči a měli velkou starost, aby mohli duel vůbec odehrát. Trn z paty jim vytáhl letošní debutant Pořízek, ale k případnému srovnání série měli v oslabené sestavě každopádně daleko. Naopak Holice musely o vítězný druhý bod hodně bojovat, Zruč jim nic nedarovala. Nakonec ale odpor Západočechů dokázaly zlomit. První ligu  opouští Dynamo České Budějovice, které Přerovu podlehlo i doma. Ani Hanáci ovšem ještě nemají nic v kapse, čeká je baráž proti poraženému finalistovi druhé ligy.

Celý článek na ZDE
2. liga
Rozpis zápasů a výsledky Play off

I potřetí v sezoně dokázaly Příšovice porazit vsetínskou rezervu a díky tomu se ujaly vedení ve finálové sérii druhé ligy. Favorit ale neměl jednoduchou úlohu, navíc ještě těžší práce jej nejspíš čeká v odvetě. Příšovicím se totiž v poslední dvojici zranil lídr týmu Šimáně a nad jeho startem v odvetě visí otazník. Moravané navíc mají v záloze tentokrát absentující Andrise, Tomka či Mikulu. A do hry může vstoupit i nevyzpytatelné valašské podzimní počasí. Každopádně zbytek série bude hodně zajímavý. Odveta je na programu v sobotu, případný třetí duel v neděli.

Celý článek na ZDE
BDL

Rozpis zápasů a výsledek Play off

Obhájce titulu z Českého Brodu a vítěz východní skupiny Botas dorostenecké ligy ze Vsetína mají po úvodních semifinálových střetnutích nakročeno do říjnového superfinále. V Radomyšli se sice domácí ujali vedení, ale pak vstoupil do hry hostující tahoun Kalous a čtyřmi body převrátil skóre jednoznačně ve prospěch Středočechů. Na Valašsku musela rozhodnout až poslední dvojice, přitom papírově mělo být vše jasné. Zbečník dorazil bez dvou stěžejních hráčů, takže domácí lavička dala šanci širšímu kádru. Jenže ne všichni chytili nabízenou příležitost za pačesy a Vsetínští tak museli po nepovedených dvojicích likvidovat dvoubodové manko. Odpor soupeře však nakonec zlomili. Odvety se hrají v neděli.

Celý článek ZDE