4.kolo DORHÁNO

Ligové soutěže se rozjely rychlostí blesku a je tu pro vás další, již 4. kolo.


Dlouhou dobu jej provázela pověst ufňukánka, poté zase až příliš sebevědomého mladíka. Postupem času ale nad podobné nálepky začala přerůstat jeho nezpochybnitelná herní kvalita. Dnes kromě tuzemských titulů má 21letý JIŘÍ KALOUS ve sbírce i tituly mezinárodní a se svým družstvem z pražských Čakovic v letošním ročníku mužské extraligy uhání zatím bez jediného klopýtnutí k první vytčené metě - přímému postupu do semifinále play-off. Českého reprezentanta jsme přizvali k natipování 4. kola nejvyšší soutěže. Tipy ZDE.


Extraliga - Rozpis zápasů a výsledky čtvrtého kolaSK LIAPOR WITTE Karlovy Vary "A" x SK Start Praha

DOHRÁNO

Pražané zatím zakusili jen extra pěkné počasí, nebo bídné. Nabuzeni první výhrou v soutěži vyrazili bez Sachla, M. Kaděry a Pokorného do lázeňského města, ale tam je kromě deštivého počasí čekal i nepříjemný a zdatný soupeř, který byl nad síly. I proto tentokrát uhráli jen tři sety. V deblech Vanke a D. Putík porazili D. Tůmu s Klabíkem, poté ve tříestové bitvě byli Ungermanna a Kaplana o jediný balon lepší J. Medek a Bíbr. Trojky měly rozdílný průběh. V té první Vanke, D. Putík a M. Medek dali lekci D. Tůmovi, Markovi a Bálkovi, ti uhráli jen čtyři míče. Ungermannova trojka s Kaplanem a Marečkem hraje dobře a potvrdila to i v souboji s domácím triem J. Medka, Bíbra, Hrona a střídajícího Kokšteina. Domácí ale drželi otěže duelu ve svých rukou dál a nerozhodilo je ani přerušení pro déšť. Po znovuzahájení v souboji vloženek J. Putík a Hron přehráli Marka a Marečka, Hron si poté dal nášup v singlu proti D. Tůmovi. I tady se z odvet hrála jen ta první. Vankeho trojice se ani ve svém druhém vystoupení moc nezapotila a pohodově zdolala Ungermannovu formaci.TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice "A" x SKN Žatec

DOHRÁNO

Dosud nebodující Žatec měl být pro jednoho z medailových kandidátů snadným soustem. Ale v Čelákovicích třeba loni zažili, že všechno není tak snadné. A při prostém pohledu na výsledek utkání není poznat, že i tentokrát to byla docela dřina. Ne hned v první dvojici, tam J. Kaděra s Kolenským tolik práce s P. Vítem a Kovaříkem neměli. To ve druhé kladli O. Vít s Dráždilem větší odpor, ale na domácí duo Kilík, Flekač nevyzráli. Hosté se dočkali prvního a jediného zápasového bodu v první trojici, kde veterán Pinkr s O. Vítem a Zlatohlávkem zdolali Kilíka, Kolenského, Holase a alternujícího Maturu. Moc nechybělo, vlastně jen jediný míč, aby hosté vyhráli i druhou trojici, kde nakonec Spilka, Flekač a Šafr přetlačili odpor P. Víta, Dráždila a Kovaříka. Domácí byli v úplných koncovkách sebevědomější, což se prokázalo i v nepárové pasáži. Třísetové vyrovnané mače nakonec spadly do klína domácím. Ve třetím deblu Spilka a Holas porazili Pinkra se Zlatohlávkem a v zápase reprezentačních singlistů Kolenský zvládl O. Víta. Stav 4:1 pochopitelně domácí barvy uklidnil a ti utkání zavřeli hned v první odvetě. Trojice Kilíka a spol se vypořádala s P. Vítovou formací a šlo se k pozdravu.NK CLIMAX Vsetín "A" x SK Šacung Benešov 1947

DOHRÁNO

Středočeši na Vsetín vyzrávají docela často a nula na jejich bodovém kontě nemusela být zásadní. Mistr po porážce v Čakovicích také zamýšlel bodovat. Ani jeden ze soupeřů nebyl kompletní. Vsetínu chyběl Brutovský, Šacungu Makara a Řehák. Úvodní debly přinesly bodovou dělbu. Chalupa s Plachým přehráli Nepodala s Flaksem, za hosty rovnali stav Doubrava a Sehrig, kteří porazili Belka se Stupákem. Plichtou dopadly i trojky, které měly jasný průběh. Nejprve Chalupa, Majštiník a Gargulák vyškolili Nepodala, Kalase, Voltra ml. a střídajícího Flakse, poté Belko, Plachý a Vichtora nenašli recept na Doubravu, Truce a Sehriga. Velmi jasný průběh měla i nepárová část. Domácí třetí debl Andrise, Majštiníka a alternujícího Kurky uhrál na Kalase s Trucem jen devět míčů, v singlu Stupák neměl s K. Tůmou větší problém. Za stavu 3:3 se začínalo znovu a byli to hosté, kteří šli po odvetných trojkách do trháku. Chalupova sestava (se střídajícím Stupákem) podlehla v koncovkách Doubravově a Belkova (se střídajícím Kurkou) vzdorovala jen jeden set Nepodalově trojici. V souboji prvních dvojic Chalupa a Plachý měli s Doubravou, Sehrigem a naskočivším Tůmou potíže jen v prvním setu a vykřesali tak domácím remízovou naději. Belko se Stupákem ale ve třetím setu podlehli Nepodalovi s Flaksem a střídajícím Voltrem ml.MNK SILNICE GROUP Modřice "A" x TJ Avia Čakovice "A"

DOHRÁNO

Oslabné Modřice letos sice nedrtí soupeře jak v mnoha minulých letech, ale omladina se zapracovala dobře. Zřejmě proto vicemistr zatím nezaznamenal jiný výsledek, než výhru, byť vždy docela upracovanou. Do Modřic ale nyní přijela jedna z nejtěžších vah, zatím velmi kvalitně pracující Čakovice, které by už letos chtěly minimálně finále. Do střední pasáže se výsledek dal tipovat jen stěží. V první dvojici Pospíšil s Müllerem porazili Kučeru s T. Chadimem, srovnání přišlo od po porážce Hanuse, Rosenberka a střídajícího Topinky od J. Kalouse a J. Chadima ve zkráceném setu. Ve trojkách Pospíšil, Rosenberk a Topinka zdolali Součka, Z. Kalouse a Pachmana, poté Matkulčík, Hanus, Müller a alternující nováček Hicl byli vyškoleni od Kuřery, J. Chadima a J. Kalouse. Hosté mají možná nejlepší nepárovou část v lize a ta znovu ukázala sílu. V tak vyrovnaném mači zřejmě klíčovou. Souček a Pachman se poměrně snadno vypořádali s domácím třetím deblem Matkulčíka a Buriana, v zápase jednotlivců Hanus neměl na Z. Kalouse. Za stavu 2:4 podruhé podržela Pospíšilova trojice, která v odvetě porazila i Kučerovo trio. Matkulčíkova trojice poté vzdorovala Součkově sestava jen jeden set. Za stavu 3:5 na řadu šel souboj elitních deblů a v něm Pospíšil a Müller neodolali tlaku J. Kalouse s J. Chadimem.

Kompletní reportáž ELM utkání ZDE1. liga - Rozpis zápasů a výsledky čtvrtého kola

Ještě před tím, než si z modřického azylu v Rebešovicích odvezlo plnou porci bodů čakovické áčko, povedl se stejný kousek i rezervě týmu z metropole. Pražané byli ve velké části střetnutí dominantní a díky jasné výhře poskočili už na druhou příčku prvoligové tabulky. Tam vystřídali Prostějov, který po boji padl na půdě Českého Brodu. Velkou bitvu viděli i diváci v Přerově, kde se Zruč rozjížděla pozvolna, ale nakonec otočila nepříznivý průběh utkání a zůstává jediným týmem bez ztráty bodu. Holice se zase přesvědčily o tom, jak je důležité míti Mrákavu. Bez svého lídra neměli šanci v klání s dosud nulovými Českými Budějovicemi. Po hladké porážce však v tabulce klesly na poslední místo.


MNK SILNICE GROUP Modřice "B" 2 : 6 TJ Avia Čakovice "B"

Předehra odpoledního střetnutí áček obou oddílů v extralize dopadla podobně. Vítězství patřilo Pražanům. Ti se představili bez Kalouse a Kupského. Ale ani Modřičtí nebyli zdaleka kompletní, navíc jich na základní čáru k pozdravu nastoupilo jen šest. Od začátku se ovšem hrálo na jednu bránu. Hosté byli daleko jistější ve všech herních činnostech a teprve za stavu 0:3 z pohledu Moravanů přišla první vážnější přestřelka. Halva s Brennerem a Štěpánkem svedli třísetový boj s trojlístkem Vacek, Sadílek, Ungermann. Tiebreak šel ale opět za pražským celkem. Další velkou řež nabídla i třetí dvojice, kde Spousta se Štěpánkem vyzvali Vacka s Kopáčkem a alternujícím Nováčkem. „Naši dva nahrávači se srdnatě prali s hostující sestavou, bohužel posledním možným míčem padli, když náš útok skončil v zamezí. Stejně jako před týdnem v Prostějově nám tak hrozil neoblíbený kanár,“ obával se kapitán Modřic FILIP HALVA. Právě on se ale postaral o to, že opeřenec na rebešovickém kurtu nepřistál. V singlu totiž přemohl atypickým stylem hrajícího Nováčka. Jihomoravané se probudili a zásluhou Hiclovy formace se Spoustou a Gürtlerem urvali v tiebreaku druhý bod proti Sadílkově trojici. „Naděje alespoň na remízu stále žila. Hned v následující trojici rozstřílel hostující smečař, který do čeho kopl, to skončilo takzvanou “koulí”. Naše frustrovaná trojice nekladla větší odpor a soupeř mohl po třech hodinách slavit,“ řekl Halva. „Do utkání jsme vstoupili zodpovědně a bez větších zádrhelů se ujali vedení 5:0. Dokázali jsme jej však zavřít až na třetí pokus díky Macurkově trojici,“ shrnul hrající kouč Čakovic JAKUB KOPÁČEK.

Kompletní reportáž 1.L ZDE2. liga muži

Příšovice se ve východní skupině druhé ligy otřepaly z porážky v Praze a dokázaly doma položit na lopatky dalšího uchazeče o přední umístění - Žďár nad Sázavou. Musely však utkání po nevýrazném začátku otáčet. Také Pankrác byla první polovinu stetnutí na východě Čech lepší, ale finiš domácího Zbečníku ji o úspěch připravil. Na západě vládne průběžnému pořadí bez ztráty bodu kombinovaný tým Janovic a Horažďovic. Tentokrát zvládl nelehký boj v Zaječově. Poslední Chabařovice poprvé vyhrály, když nečekaně skolily Legendy, a bude zajímavé sledovat, zda se budou prodírat tabulkou vzhůru. Uspělo také Hradecko, které si poradilo s oslabeným Slaným.

"A" - Rozpis zápasů a výsledky čtvrtého kola 

"B" - Rozpis zápasů a výsledky čtvrtého kola

Kompletní reportáž 2.L ZDEBOTAS Dorostenecká liga 

Pouze jediné vítězství má na kontě po čtyřech odehraných kolech loňský finalista Botas dorostenecké ligy z Modřic. V neděli nestačili Jihomoravané doma na Holice a pokud budou chtít do play-off, budou muset zabrat. V Českém Brodě se mělo hrát atraktivní střetnutí dvou celků s patrně „nejnabitějšími“ kádry. V plné síle však nastoupili jen Vsetínští a uloupili dva body. Povinnou výhru nad Přerovem si ve zbylém utkání východní skupiny připsal Zbečník nad Přerovem. Na západě se kontumovalo. Čelákovice protočily v Radomyšli ve své druhé dvojici nepovolený počet hráčů a přišly i o bod, který díky těsné porážce vybojovaly na hřišti. V derby západu Karlovy Vary přehrály Zruč-Senec a Šacung si odvezl výhru z Českých Budějovic.

"A" - Rozpis zápasů a výsledky čtvrtého kola 

"B" - Rozpis zápasů a výsledky čtvrtého kola

Kompletní reportáž BDL ZDE