Poslední smeč končí sezónu

​Ta poslední s velkým "P". Ano, to je turnaj Poslední smeč, nejstarší mezinárodní halový turnaj. V Praze si dostavení dají nejlepší mužští nohejbalisté již podvaatřicáté. Turnaj je vždy brán jako oficiální zakončení soutěžního ročníku.


V celkem pěti základních skupinách se v sobotu (9.12., od 8:30) utká dvacítka trojkových formací, z nichž dvojice nejlepších z každé skupiny si zajistí nedělní (10.12., od 8:30) pokračování ve dvou čtvrtfinálových skupinách (Antonína Srpa a Milana Svobody). Poté již následují vyřazovací souboje semifinále a výše. Součástí nedělního programu bude i vyhlášení výsledků ankety Nohejbalista roku 2017 ČR. Generálním partnerem akce je společnost GORDIC.

Kromě samotné sportovní stránky má akce tradičně i společenský přesah. Předvánoční setkání nohejbalistů všech výkonnostních i věkových kategorií patří ke koloritu tohoto turnaje. "Na Poslední smeč chodí i ti, kteří už třeba nemají tolik času nebo sil navštěvovat nohejbalové akce v hlavní sezóně. Je to setkání těch, kteří mají rádi nohejbal a kteří si o něm chtějí popovídat s kamarády. Každý rok představujeme nějakou novinku. Nám se letos konečně podařilo zkompletovat všechny plánované úpravy haly. Po střeše, povrchu a osvětlení přišlo na řadu i dříve kritizované ozvučení. Díky tomu se zase servis pro diváky i účastníky zvýší. Chceme určitě dál navazovat na to, co se udělalo v minulých letech. Po sportovní stránce by to měl být jeden z nejlépe obsazených ročníků historie. Prakticky zde budou všichni reprezentanti a špičkoví hráči. Tím, že letos mužská kategorie neměla svůj mezinárodní vrchol v podobě mistrovství světa nebo Evropy, bude turnaj o to prestižnější," řekl ředitel turnaje Luboš Albrecht.

Přehled finalistů jednotlivých kategorií ankety Nohejbalista roku 2017, kteří budou vyhlášení v průběhu nedělního programu Poslední smeče:

Kategorie muži:
Jan Chalupa (NK CLIMAX Vsetín), Jiří Kalous (TJ AVIA Čakovice), Jakub Pospíšil (MNK SILNICE GROUP Modřice)

Kategorie ženy:
Lucie Bálková, Lenka Cibulková (obě TJ Slavoj Český Brod), Růžena Řeháková (TJ Sokol Praha – Vršovice II)

Kategorie dorostenci:
Jakub Ftačník (TJ Sokol I Prostějov), Jan Hanus (MNK Modřice), David Višvader (TJ Dynamo ČEZ České Budějovice)

Kategorie žáci:Tomáš Brenner (UNITOP SKP Žďár nad Sázavou), Dominik Veselý (TJ Sokol Holice), Marek Vojtíšek (TJ Sokol Holice)

Autor: Martin Maršálek - převzato z Nohecmagazínu