Základní skupiny MS 2017 jsou rozlosovány

Losování základních skupin MS žen a juniorů 2017 - Nymburk se konalo v neděli 12. listopadu přímo v místě konání šampionátu ve Sportovním centru v Nymburce.


Základní skupiny MS pomohla prezidentovi mezinárodní nohejbalové federace UNIF i ČNS Kamilovi Kleníkovi vylosovat současná česká rekordmanka ve vrhu koulí a velká příznivkyně a příležitostná hráčka nohejbalu Jana Kárníková. Během losování byla také představena limitovaná edice dresů Nohejbalové bitvy – Čechy vs. Morava a poháry s medailemi pro vítěze MS 2017.  Záznam z losovánírozhovor se šéftrenérem reprezentace Jiřím Šmejkalem je možné zhlédnout na YouTube.

Základní skupiny MS žen a juniorů 2017

Ženy – singl:

skupina A: Maďarsko, Rumunsko, Polsko, Irák, Kolumbie
skupina B: Švýcarsko, Česká republika, Slovensko, Dánsko, Itálie

Ženy– dvojice:

skupina A: Česká republika, Švýcarsko, Rumunsko, Kolumbie, Irák
skupina B: Maďarsko, Slovensko, Dánsko, Itálie

Ženy – trojice:

skupina A: Česká republika, Švýcarsko, Rumunsko, Kolumbie, Irák
skupina B: Maďarsko, Slovensko, Dánsko, Itálie

Junioři – singl:

skupina A: Česká republika, Jižní Korea, Španělsko
skupina B: Slovensko, Dánsko, Irák
skupina C: Maďarsko, Polsko, Itálie
skupina D: Rumunsko, Francie, Indie

Junioři – dvojice:

skupina A: Česká republika, Dánsko, Španělsko
skupina B: Maďarsko, Jižní Korea, Irák
skupina C: Rumunsko, Francie, Itálie
skupina D: Slovensko, Polsko, Indie

Junioři – trojice:

skupina A: Česká republika, Jižní Korea, Indie
skupina B: Maďarsko, Dánsko, Irák
skupina C: Rumunsko, Itálie, Španělsko
skupina D: Slovensko, Francie

Oficiální dokument z losování ve formátu PDF

Finální nominace české reprezentace

Výběr žen (trenér Jiří Šmejkal):

Lucie Vokáčová, Lenka Cibulková, Martina Chuchlová, Kateřina Červenková, Lucie Bálková, Veronika Tymichová (všechny TJ Slavoj Český Brod), Aneta Fojtíková, Růžena Řeháková (TJ Sokol Praha - Vršovice II)

Výběr juniorů (trenér Michal Doucek):

Jiří Kalous, Zdeněk Kalous (oba TJ AVIA Čakovice), Lukáš Souček (TJ Spartak Čelákovice), David Višváder (TJ Dynamo České Budějovice), Jakub Ftačník, Jan Matkulčík (oba TJ Sokol I Prostějov), Jan Hanus, Tomáš Gulda (MNK Modřice). 

Odkazy:

Nohecmagazín: V Nymburce startuje MS žen a juniorů

Nohecmagazín: České cíle? Napodobit Kluž

Nohecmagazín: Matadorka a novicka - zlaté naděje z Vršovic