MS 2017 žen a juniorů v Nymburce se blíží!

Níže najdete informační souhrn k blížícímu se MS 2017 v Nymburce.


UNIF Mistrovství světa žen a juniorů 2017 se bude konat již za pár dní v termínu 17. - 19. listopadu 2017 v Nymburce. Podrobné informace o MS včetně informací týkající se nákupu vstupenek najdete přímo na této stránce.

1. Vstupenky

POZOR: předprodej zvýhodněných vstupenek byl již ukončen! Vstupenky bude možné zakoupit už pouze na pokladně přímo na místě za základní cenu.

2. Účastníci

V ženské kategorii se představí ve dvojicích a trojicích týmy České republiky, Maďarska, Švýcarska, Rumunska, Slovenska, Kolumbie, Dánska, Iráku a Itálie - tedy 9 týmů. V singlech bude konkurence silnější o tým Polska, který se možná na poslední chvíli zapojí i do turnaje dvojic. 

V kategorii juniorů bude situace obdobná. Ve trojicích bude o jeden tým méně. Zbylé dvě kategorie si zahrají týmy České republiky, Slovenska, Rumunska, Maďarska, Dánska, Francie, Jižní Koreje, Polska, Indie, Iráku, Itálie a Španělska. Turnaje trojic se z výše zmíněných nezúčastní tým Polska. Ve dvojicích a singlech bude tedy 12 týmů, ve trojicích 11.

Nasazení a rozdělení do výkonnostních košů dle výsledků poslední MS 2015 v Rumunsku najdete v oficiálním dokumentu.

3. Losování základních skupin

Losování základních skupin MS 2017 v Nymburce proběhne v neděli 12. listopadu od 12:00 a jeho průběh bude možné sledovat online prostřednictvím živého streamingu na YouTube

Losování bude kromě prezidenta ČNS Kamila Kleníka provádět také Jana Kárníková – současná česká rekordmanka ve vrhu koulí. Jana je velkou příznivkyní a příležitostnou hráčkou nohejbalu. 

Během losování budou představeny limitovaná edice dresů Nohejbalové bitvy – Čechy vs. Morava. Vystaveny budou též poháry a medaile pro vítěze MS 2017.

4. Složení reprezentačních týmů

Po posledním reprezentačním soustředění v Rumburku zúžil trenér juniorské reprezentace Michal Doucek nominaci na osm hráčů. MS by si tak měli zahrát: Kalous Jiří, Kalous Zdeněk (oba TJ AVIA Čakovice), Souček Lukáš (TJ Spartak Čelákovice), Višváder David (TJ Dynamo České Budějovice), Ftačník Jakub, Matkulčík Jan (oba TJ Sokol I Prostějov), Hanus Jan, Gulda Tomáš (ona MNK Modřice).

U reprezentace žen známe zatím pouze širší nominaci. Zúžení kádru na 7-8 jmen je plánováno po tomto víkendu. V širší nominaci figuruje těchto deset hráček: Lucie Vokáčová, Lenka Cibulková, Martina Chuchlová, Kateřina Červenková, Lucie Bálková, Jana Möglichová, Veronika Tymichová (všechny TJ Slavoj Český Brod),  Aneta Fojtíková, Růžena Řeháková (obě TJ Sokol Praha - Vršovice II), Zuzana Tomšová (TJ Sokol Břve).

5. Doprovodné akce

Součástí MS bude i Nohejbalová bitva, tedy souboj výběrů týmů Čech a Moravy. Program Nohejbalové bitvy se bude prolínat se sobotním programem MS. Více o této akci přímo na této stránce

Ve vyhroceném souboji se proti sobě postaví týmy trenérů Miroslava Fritze (tým Čechy) a Patrika Peruna (tým Morava). Všechny účastníky Nohejbalové bitvy vybrali přímo nohejbaloví fanoušci při hlasování na Facebookovské události Nymburského nohejbalohraní 2017. Ze zdravotních důvodů z nominace týmu Moravy bohužel vypadl vsetínský Tomáš Andris a z pracovních důvodů také jako první náhradník modřický Martin Müller, který skončil v hlasování na šestém místě. Prostor tak dostane vsetínský Jan Chalupa jako druhý náhradník a také Michal Plachý díky divoké kartě trenéra Patrika Peruna. Na straně týmu Čech trenér Miroslav Fritz možnost divoké karty nevyužil.

Finální sestava týmu Čechy: František Kalas (Šacung), Jan Sýkora (Český Brod), Milan Kučera (Čakovice), Pavel Kop (Holice), Ondřej Vít (Žatec)

Finální sestava týmu Morava: Filip Halva, Lukáš Rosenberk, Radek Pelikán, Jakub Pospíšil (všichni Modřice), Jan Chalupa, Michal Plachý (oba Vsetín).